Okul kampusunda bıçaklı-sopalı kavga

banner37

Kalabalık iki grup arasında yaşanan bıçaklı-sopalı kavga sonrasında 3 kişi tutuklandı.

Okul kampusunda bıçaklı-sopalı kavga
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitenin kampusu içerisinde geçtiğimiz gün adeta meydan savaşı yaşandı. Kalabalık iki grup arasında yaşanan bıçaklı-sopalı kavga sonrasında 3 kişi tutuklanarak dün Lefkoşa’da nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Zanlılar aleyhinde 3 günlük tutukluluk kararı alındı.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Polis Memuru Hamza Tarman’ı tanık olarak dinletti.

Polis Memuru Hamza Tarman, Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş ve Mehmet Can Ava isimli üç zanlının, 27 Ekim günü saat 14.15 sıralarında Yakın Doğu Üniversitesi kampusu içerisindeki otoparkta kimlikleri henüz tespit edilemeyen 12 kişi ile birlikte 34 JS 7369 plakalı aracın içerisinden çıkardıkları muhtelif boylardaki sopalar ile daha önceden aralarında husumet bulunan A. G. D., N. B.,ve U. E. isimli halen aranmakta olan üç şahsı darp ettiklerini ifade etti.

Aranan üç şahsın tasarruflarında bulundurdukları kanunsuz bıçaklar ile mahkeme huzurundaki üç zanlıyı muhtelif yerlerinden yaraladığını kaydeden Hamza Tarman, incelenmesi gereken kamera görüntüleri, kayıp emareler, alınması gereken tanık ifadeleri ve halen aranmakta olan şahıslar olduğunu belirterek zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, halen aranmakta olan birçok şahıs ve kayıp emareler olduğuna dikkat çekerek zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılıkları olduğuna vurgu yaptı ve zanlıların 3 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75