banner6

Okul öncesi test kuyruğu

banner37

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk ders zili bugün çalacak ancak test zorunluluğu nedeniyle dün veliler ve öğrenciler, günü test merkezlerinin önünde geçirdi

Okul öncesi test kuyruğu
banner99

Ahmet UÇAR

banner134

Uzun bir aranın ardından okullarda bugün yüz yüze eğitim başlıyor. Öğrenciler, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenler de öğrencilerine kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın ‘yüz yüze eğitimle’ başlayabilmesi için Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı karar doğrultusunda öğretmen ve öğrencilere getirilen PCR/Antijen test zorunluluğu nedeniyle dün ülke genelindeki tüm test merkezlerinde büyük bir yoğunluk yaşandı.

Yaşanan yoğunluk nedeniyle saatlerce test sırasının kendilerine gelmesini bekleyen öğrenci, veli, öğretmenlere bir de diğer sektörlerde çalışanların eklenmesiyle bekleme süresi bir o kadar daha arttı.

Pazar gününü adeta test kuyruğunda geçirenler sıcağın altında bunalırken, test yapan görevliler de yoğunluğa yetişebilmek için büyük çaba sarf etti.

Güneşin altında sıra bekleyen vatandaşlar duruma tepki göstererek, “Sonunda çocuklar okula başlayabilecek ama bu test sırası bizi tedirgin ediyor. Sıcağın altında ekmek kuyruğunda bekler gibi test yaptırmayı bekliyoruz. Böyle bir yoğunluğun ön görülerek gereken önlemlerin alınması gerekirdi” diyerek şikayetlerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88