Okul otobüsünde cinsel saldırıda bulundu

banner37

Üniversite otobüsünde 23 yaşındaki bir kıza cinsel saldırıda bulunan Ahmet Bilgili, suç işlediği otobüste yakalanarak tutuklandı

Okul otobüsünde cinsel saldırıda bulundu

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversiteye ait öğrenci otobüsünde 23 yaşındaki bir kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunan zanlı Ahmet Bilgili, müşteki ve otobüste yolcu olan diğer öğrenciler tarafından etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen zanlı Bilgili, polisler tarafından tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

“Cinsel saldırı” ve “Kişiyi hürriyetinden etme” suçlarından dolayı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Ahmet Bilgili hakkında 3 günlük tutukluluk verildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Vedia Berkut Barkın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, Lefkoş Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

 

Otobüste yakalandı

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Tarman, olayla ilgili bulguları aktardı. Tarman, huzurda bulunan zanlı Ahmet Bilgili’nin 21 Eylül’de saat 18.45 raddelerinde Lefkoşa'da Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde bir öğrenci servisi içerisinde seyahat etmekte olan isminin baş harfleri G. T.olan 23 yaşındaki kız öğrencinin arkasına yanaşarak kalçalarına sürtünerek elleri ile kalçasını sıkmak sureti ile cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Polis Tarman, müştekinin zanlının boynuna sarılıp bağırması üzerine otobüste bulunan diğer yolcuların yardımı ile etkisiz hale getirilip yakalandığını söyledi.

Polis memuru Hamza Tarman, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini belirterek, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, otobüste bulunan kamera görüntülerinin inceleneceğini ve soruşturmanın devam ettiğini ifade etti. Tarman, tahkikatın devam ettiğini ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması için, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Vedia Berkut Barkın, tahkikatın devam ettiğini, tahkikatın salimen yürütülmesi için, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER