Olayda kullandıkları silah da bulundu

banner37

Hamitköy’de alacak-verecek meselesi yüzünden ev basıp, bir kişiyi silahla korkuttukları iddia edilen Muhammet Suat Güner ve Gökhan Arı teminatla serbest bırakıldı

Olayda kullandıkları silah da bulundu

Emine UYSAL

Hamitköy’de alacak-verecek meselesi yüzünden ev basıp, bir kişiyi silahla korkuttukları iddia edilen Muhammet Suat Güner ve Gökhan Arı teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Korkutmak amacıyla silah taşıma” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Muhammet Suat Güner ve Gökhan Arı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Parlak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Parlak, 13 Haziran’da iki zanlının E.G’nin ikametgahına gidip, borcunu ödemediği gerekçesiyle korkutmak amacıyla silah gösterdiklerini anlattı.

Silahın bulunup, emare alındığını ve tahkikatın tamamlandığını belirten Parlak, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, her iki zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 25 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER