banner6

Olayın soruşturması ise devam ediyor

banner37

Lefkoşa’da 23 yaşındaki Mohamed Salah Dusougi Muhamedkhır’in şüpheli ölümüyle başlatılan soruşturmada tutuklanan iki kişi teminatla serbest bırakıldı

Olayın soruşturması ise devam ediyor
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 23 yaşındaki Sudanlı Mohamed Salah Dusougi Muhamedkhır’in şüpheli ölümüyle başlatılan soruşturmada Fulya Cihan Tamer ve Hasan Awad Hasan Elawad yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

   Hemşirelik bölümü öğrencisi Tamer’in, hücreye yerleştirmek için üzerinde yapılan aramada vajinasına sokulmuş vaziyette cam şişeler içinde toplam 60 adet Rivoclon marka hap bulundu. Muhamedkhır’ın ölü bulunduğu odasında da bir adet yeşil reçeteye tabi hap bulunmuştu.

   “İlaç ve Eczacılık Yasasına Aykırı Hareket” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 Tamer ve zanlı 2 Elawad, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,  tanık olarak polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 03.05.2023, saat 14.00 raddelerinde Lefkoşa'da, Küçük Kaymaklı bölgesi Yumru Sokak Mehmet Salih 1 Apartmanı Kat 2’de yer alan konut içerisinde misafir olarak kalan Muhamedkhır’ın aniden rahatsızlandığını ve olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansı ekibi tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat ettiğini anlattı.    

   Ergüleç, aynı gün olay mahallinin ziyaret edildiğini ve müteveFfanın bulunduğu oda içerisinde zanlı 1 Tamer ve zanlı 2 Elawad’ın söz konusu evde bulunduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Ergüleç, yine oda içerisinde yapılan inceleme sırasında İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı bir adet Alyse hap bulunduğuna vurgu yaptı.

   Aynı gün zanlı 1 Tamer’in derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Ergüleç, hücreye yerleştirmek için üzerinde yapılan aramada vajinasına sokulmuş vaziyette yine İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı toplam 60 adet Rivoclon marka hapın şişeler için bulunduğunu mahkemeye aktardı.

   Ergüleç, zanlıların mesele ile ilgili tahkikata etki edebileceği kısmının tamamlandığını ve üniversite öğrencisi olduklarını belirtip, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Çeliker, zanlıların yurt dışına çıkışını yasaklayarak, zanlı 1’in 10 bin TL, zanlı 2’nin 30 bin TL nakdi teminat yatırması ayrıca zanlı 1’i için 2 kefilin 150 bin TL kefalet senedi imzalaması ve polise ispat-ı vücutta bulunmaları  koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104