banner6

Olaytrans'a ait araç grev alanını terk etti

banner37

DEV-İŞ’e bağlı Emek-İş sendikası Haspolat Arıtma Tesisinde bir kişinin işten mesnetsiz sebeplerle uzaklaştırıldığı gerekçesiyle süresiz greve gitti.

Olaytrans'a ait araç grev alanını terk etti
banner150 banner151 banner143

15:00 - Olaytrans’a ait araç grev alanını terk etti

Haspolat’taki grev kırma çabası başarısızlıkla sonuçlandı.

İşçilerin işyeri girişini kapaması sonucu içeriye giremeyen araç az önce grev alanını terk etti.

13:56 - Polis aracın içeriye alınmasını istiyor

Emek-İş'in Haspolat Arıtma Tesisi'nde başlattığı grevde gerginlik tırmanmaya devam ediyor. Grev alanındaki polis sayısı sürekli artmaya devam ederken, aracın içeriye alınmasını istiyor.

Öte yandan, grevdeki işçiler aracı hiçbir şekilde içeriye sokmayacaklarını bildirdiler. Sendika yetkilileri konuyla ilgili KIBRIS'a yaptığı açıklamada, sendika mukayyidine ulaştıklarını, mukayyidin Bakan'la iletişime geçeceğinin öğrenildiği bildirildi. 

13:30 - İşveren grev kırmaya çalışıyor

Dev-İş’e bağlı Emek-İş’in Haspolat Arıtma Tesisi’nde başlattığı süresiz grevi işveren kırmaya çalışıyor.

Haspolat Arıtma Tesisi’nde bu sabah başlayan grevde tansiyon yükselmeye başladı. İşveren işyerinin içine, dışarıdan araç sokmaya çalışıyor.

İşçiler barikat kurdu

İş yapmak için dışarıdan araç sokmaya çalışana işçiler yol keserek, kapı önünde barikat kurdular ve araçların iş alanına girmesine engel olmaya çalışıyor.

08:00 - Arıtma Tesisi'nde süresiz grev başladı!

Bugün sabah 8:00 itibariyle Haspolat Arıtma Tesisi'ndeki süresiz grevimiz başlamıştır. Bütün iyi niyetli girişimlerimize rağmen, iş veren tarafından süresiz grev nedeni ortadan kaldıracak bir adım atılmış değildir.

Sendikanın ve çalışanların talebi somut ve açıktır. Ülkemizdeki özel sektördeki sendikalaşmanın tartışıldığı bugünlerde sendikalaştı diye bir sendika temsilcisinin görevden alınmasını kabul etmeyeceğiz. Bütün çalışanlarla iş güvenliğimiz ve sendika hakkımız için süresiz grevdeyiz.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 13:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110