banner6

Öldürmekle tehdit ettiler cezaevini boyladılar

banner37

Ülkeye çalışmak için ön izin ile gelen 40 yaşındaki MD Abdus Samad Khan'ı kaçırıp, 'öldürmekle' tehdit edip, 2 bin 500 Euro da para isteyen 5 zanlı cezaevine gönderildi.

Öldürmekle tehdit ettiler cezaevini boyladılar
banner99

Haspolat'ta meydana gelen şiddet tehdidi meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Sree Ripon, Rinku Talkuder, Tandir Hossain, MD Ramjun Ahmed ve MD Ripon mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Metin Cengiz, 2-6 Kasım 2022 tarihleri arasında Haspolat'ta, Cumhuriyet Caddesi üzerinde konteyner imalatı yapılan Ersegün Koçak'ın iş yerinde, Bangladeş uyruklu 25 yaşındaki Sree Rıpon, 33 yaşındaki Rinku Talkuder, 28 yaşındaki Tandır Hossaın, 24 yaşındaki MD Ramjun Ahmed ve 41 yaşındaki MD Ripon isimli şahıslar KKTC'ye çalışmak için ön izin ile gelen 40 yaşındaki MD Abdus Samad Khan'ın ayaklarını ip ile ağzını ise peştamal ile bağlayıp yaklaşık 30 santimetre uzunluğunda kanunsuz olarak taşıdıkları, aynı zamanda tehlikeli bir silah olan bıçağı göstererek Bangladeş lisanında “2 bin 500 yüz Euro vermezsen seni öldüreceğim" deyip şiddet tehdidinde bulunarak çalmak niyeti ile tehditle adı edilenden 2 bin 500 Euro istediklerinin tespit edildiğini belirtti.

Polis, olayın polisin bilgisine müştekinin kaçıp sığındığı bir görgü tanığı tarafından getirildiğini aktararak, olay mahallinin ziyaret edildiğini ve müştekiden temin edilen ifadede zanlı Sree Rıpon'un talimatı ile birlikte hareket ederek suçu işlediklerinin öğrenildiğini kaydetti.

Cengiz, müştekinin ayaklarından ip ile bağlanması sonucunda sağ ayağından aldığı yaradan ötürü doktor kontrolünden geçirildiğini ve 1,5 santimetrelik yüzeysel bir kesinin mevcut olduğunun öğrenildiğini söyledi.

Polis, zanlılar Rinku Talkuder, Tandir Hossain, MD Ramjun Ahmed ve MD Ripon’dan ilk nazarda alınan açık ifadede suçları işlemedikleri yönünde olduğunu ancak şikâyetçinin zanlıları poliste görüp teşhis ettiğini anlattı.

Polis, zanlıların işledikleri suçun ciddiyetinin altını çizip, zanlıların çalışma ön izinli olduğunu belirtip, tutuklu yargılanmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlıların tümünün iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2022, 12:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104