banner6

Olgun Amcaoğlu: Yakıt sıkıntısı yok, EuroDiesel taşıyan tanker yarın ülkeye gelecek

banner37

Olgun Amcaoğlu: Yakıt sıkıntısı yok, EuroDiesel taşıyan tanker yarın ülkeye gelecek
banner99

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, ’de yayınlanan 17. Saat’ adlı programa telefonla bağlanarak Kıbrıs Türk Petrolleri’nin EuroDiesel stokunun bittiği yönündeki iddialara yanıt verdi…
Amcaoğlu, ülkede yakıt sıkıntısı olmadığını söyledi.
Bakanlık olarak tedarikçi firmaların yaşadıkları sıkıntıları çözmek ve yakıt krizi yaşanmaması için muhataplarıyla birlikte çalıştıklarını ifade eden Amcaoğlu “Dejavu gibi bunları yaşıyoruz ve elimizden geldiğince mücadele ediyoruz” dedi.

Amcaoğlu “Yarın 6 bin tonluk Diesel’i taşıyan tanker burada olacak ve öğlen ilgili firmanın deposuna boşaltıma başlayacak.
Yarın akşam üzerinden itibaren, Pazar günü de olmak kaydıyla rutin şekilde ihtiyacı giderecek şekilde Diesel tedarikine devam edilecek. Zaten şu an 330 tona yakın Diesel vardır. Yani dünü ve bugünü karşılayabilecek şekilde. Biz onun da bilincindeyiz fakat önümüzdeki günler için herhangi bir tedarik sıkıntısı var mı yok mu yok mu onu tartışıyorduk. Şu an için öyle bir sıkıntıgörünmüyor. Bazı istasyonlarda ellerindeki stok tam ayarlanamadığı için Diesel noktasında eksiklik söz konusu olabilir ama ülke genelinde Eurodizel sıkıntısı var diye birşey söylemek doğru olmaz" diye Konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104