banner6

Ölmek değil, yaşamak istiyorum

banner37

Taşlıca köyünde yaşayan alkol bağımlısı 30 yaşındaki Salih Çil, tedavi olmak istediğini belirterek, yetkililerden yardım istedi:

Ölmek değil, yaşamak istiyorum
banner151 banner143

Ayşe BULUT


   Taşlıca köyünde yaşayan alkol bağımlısı 30 yaşındaki Salih Çil, tedavi olmak istediğini söyledi.

   “Ölmek değil, yaşamak istiyorum” diyen alkol bağımlısı genç, Lefkoşa Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 11 yıl tedavi gördüğünü ancak başaramadığını kaydetti.

   Son zamanlarda sık sık nöbet geçirdiğini anlatan Salih Çil, doktorlarının onun kurul kararıyla özel bir merkezde tedavi görmesi gerektiğini söylediğini ancak ortaya çıkan protokol krizi yüzünden bunun da yapılamadığını anlattı.

   Söz konusu merkezde tedavi olmak için gerekli maddi kaynağının olmadığını ifade eden Çil, şunları anlattı:

   “Param yok, param olmadığı için de tedavi olamıyorum. Bir sürü hap içiyorum ama olmuyor. Tedavi olmazsam öleceğim.  Yetkililere sesleniyorum. Ben ölmek istemiyorum. Yaşamama lütfen izin verin”.

   Anne Hatice Düzen de çocuğunun gözünün önünde ölüme gittiğini belirterek, “Tedavisi devlet hastanesinde yapılamıyor. Son iki ayda 3 kez nöbet geçirdi. Özel merkezde tedavi olması gerekiyor. Çünkü doktorları bunu söylüyor. Özellikle Sağlık Bakanı’na sesleniyorum, lütfen oğlumu bu illetten kurtarın” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel kır
Yüksel kır - 2 yıl Önce

Tedavi olmak istiyor yetkililer yardımcı olması gerekit

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104