banner6

Oltalar ‘barınağın şerefine’ atıldı

banner37

Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nda “Albacore Avı Müsabakası” düzenlendi

Oltalar ‘barınağın şerefine’ atıldı
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

“KKTC’NİN 16’NCI BALIKÇI BARINAĞI İLAN EDİLDİ”… Etkinliğe katılan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nın KKTC’nin 16’ncı balıkçı barınağı olarak ilan edildiğini açıkladı. Çavuşoğlu, barınağın liman olarak ilan edilmesiyle yeni bir sayfanın açıldığını belirterek, limanın iyileştirilmesi için de başladıkları işi yarım bırakmayacaklarını söyledi. Çavuşoğlu, “Barınağı mevcut durumdan daha iyi bir noktaya getireceğiz” dedi.

KKTC Avcılık Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “Albacore Avı Müsabakası”, Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlendi.

Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nda düzenlenen etkinliğe dernek üyelerinin yanı sıra federasyona bağlı kulüpler de katıldı.

25 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen etkinliğe 63 takım katıldı, dereceye giren kişilere ise kupa ve madalya ile çeşitli hediyeler takdim edildi.

Etkinlikte Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nın “KKTC’nin 16’ncı balıkçı barınağı” olarak ilan edilmesi şerefine SOS Çocuk Köyü’ne kurbanlık hayvan bağışlandı.

Etkinliğe Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği ve federasyona bağlı üyelerin yanı sıra Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, HP Milletvekili Erek Çağatay ve TDP Milletvekili Zeki Çeler ile Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de destek verdi.

Çavuşoğlu: KKTC’nin 16’ncı balıkçı barınağı oldu

Etkinliğe katılan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nın KKTC’nin 16’ncı balıkçı barınağı olarak ilan edildiğini açıkladı.

Çavuşoğlu, Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği Başkanı Sait Faraç’ın yıllardır üyeleriyle birlikte çok büyük bir mücadele verdiğini söyledi.

Çavuşoğlu, balıkçı barınağı konusunun gündeme gelmesiyle hemen Girne vekilleri ve belediye başkanlarına konuyu ileterek gereken adımları attıklarını belirtti.

Barınağı bölge halkına kazandırmaktan memnuniyet duyduklarını kaydeden Çavuşoğlu, barınağın liman olarak ilan edilmesiyle yeni bir sayfanın açıldığını dile getirdi.

Çavuşoğlu, limanın iyileştirilmesi için de başladıkları işi yarım bırakmayacaklarını ifade ederek barınağı mevcut durumdan daha iyi bir noktaya getireceklerini vurguladı.

banner134

Cook: Barınak, balığa ve denize gönül veren herkesin kazanımı

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Osman Cook, Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nın yıllardır verilen mücadele sayesinde “16’ncı balıkçı barınağı” olarak ilan edildiğini söyledi.

Barınağın sadece bölgeye değil, balığa ve denize gönül veren herkes için bir kazanım olduğunu kaydeden Cook, avcılık camiası olarak başta Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

Faraç: Araziyi halka kazandırmak için mücadeleye devam edeceğiz

Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği Başkanı Sait Faraç, Karaoğlanoğlu’nun balıkçı barınağı ilan edilmesine katkı gösteren herkese teşekkür etti.

Faraç, barınağın bulunduğu araziyi halka kazandırmak için mücadeleye devam edeceklerini belirterek, söz konusu alanı “yeşil alan” olarak almak istediklerini söyledi.

Faraç, halkın malına sahip çıkmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88