Oltalar 'Şonyalar' için atıldı

banner37

Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nda önceki sabah Akkanat Şonya ve Recep Şonya anısına “Albacore Balık Avı Anı Müsabakası” isimli etkinlik düzenlendi

Oltalar 'Şonyalar' için atıldı

Ahmet KARAGÖZLÜ

Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği, Karaoğlanoğlu Balıçı Barınağı’nda önceki sabah Akkanat Şonya ve Recep Şonya anısına “Albacore Balık Avı Anı Müsabakası” isminde etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği’ne üye olan 35 tekne katıldı. Etkinlikte dereceye giren kişilere kupa ve madalya takdim edildi.

Etkinliğe Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği üyelerinin yanı sıra bölge milletvekilleri ile bölge belediye meclis üyeleri izleyici olarak destek verdi.

Kupa ve madalya töreninin yapılmasının ardından Akkanat Şonya ve Recep Şonya anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Etkinlikte konuşan Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği Başkanı Sait Faraç, söz konusu turnuvayı hem Akkanat Şonya ve Recep Şonya’yı anmak, hem de herkese Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nın aktif bir durumda olduğunu göstermek için düzenlediklerini ifade etti.

Ayrıca Faraç, balıkçı teknelerinin barındırılabilmesi için yetkililerden kış mevsimi gelmeden önce yıkılan dalgakıranı bir an önce tamamlamalarını talep ettiğini söyledi.

Halkın Patisi (HP) Milletvekili Jale Refik Rogers, Karaoğlanoğlu bölgesinin kalkınması için çalışan tüm sivil toplum örgütlerine desteklerinin her zaman süreceğini belirterek, “Önemli olan ne balık yakalandığı değil, hep beraber bir araya gelip bölgeye sahip çıkabilmektir” şeklinde konuştu.

KKTC Avcılar Federasyonu Başkanı Erhan Keser, bu yıl federasyona bağlı olan birliklerin yapmış olduğu organizasyon sayısında artış olduğunu belirterek, söz konusu turnuvayı Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği’nin bizzat kendi maddi imkânlarıyla düzenlediğini dile getirdi.

Keser, federasyon olarak önümüzdeki yıl Albacore organizasyonu resmileştirip federasyonun resmi faaliyet programı arasına koymak istediklerini belirterek, resmi müsabakalarda tekneyle bir orkinos avı yarışmasının olmadığını ifade etti.

Karaoğlanoğlu Muhtarı Hüdaverdi Tutku ise Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nın olduğu alanın bölge halkına iade edilip halkın kullanımına verilmesini istediğini belirterek, Akkanat Şonya ve Recep Şonya anısına turnuva düzenlendiği için çok mutlu olduğunu ve bu gibi anı turnuvalarının her zaman devam etmesini temenni ettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER