Ölüme neden olmaktan,1 yıl hapis yatacak

banner37

Gaziveren’de, 2015 yılı içerisinde yönetimindeki beton mikseri kamyon araçla çarptığı motosikletli Jan Renco’nun ölümüne neden olan Cem Keşefli’nin aleyhindeki dava sonuçlandı

Ölüme neden olmaktan,1 yıl hapis yatacak
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

“TRAFİK KAZALARI YAYGINLAŞTI”… Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin davayla ilgili aldığı kararı okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, trafik kazalarının ülkemizde yaygınlık kazandığını, gazetelerde bunlara yönelik birçok haberlerin yer aldığını belirterek, bu kazaların önüne geçebilmek için sanıklara caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Katip, sanık Cem Keşefli’nin 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Lefke ilçesine bağlı Gaziveren köyünde 1 Ekim 2015 tarihinde, saat 15.20 raddelerinde yönetimindeki HN 709 plakalı kamyon (beton mikseri) araçla seyrettiği sırada yol içine uzanan harnup ağaçlarına çarpmamak için sağ şeride geçmesi sonucu karşı istikametten gelmekte olan Jan Renco isimli motosikletliye çarpıp motosikletlinin ölümüne yol açan sanık Cem Keşefli, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanarak 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin baktığı davanın kararını Kıdemli Yargıç Şerife Katip okudu.

Katip, trafik kazalarının ülkemizde yaygınlaştığını, gazetelerde bunlara yönelik birçok haberin yer aldığını belirterek, bu kazaların önlenebilmesi için caydırıcı ve ibret verici cezaların verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

banner134
Katip, sanığın cezasına karar verilirken kazanın oluş şeklinin ve sonuçlarının da göz önünde bulundurulması gerektiğine dikkat çekerek, sanığın pişman olduğunu, polise yardımcı olarak adaletin erken tecelli etmesine de yardımcı olduğunu söyledi.

Ölümlü trafik kazalarına yol açan suçların toplumun can güvenliğini tehdit ettiğini anlatan Katip, bu suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesinin önem arz ettiğini yineledi.

Katip, sanığa karar verilirken tüm bu unsurların göz önünde bulundurulduğunu ve sanığa 1 yıl hapis cezası verilmesine karar verildiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75