Ölümlü kaza zanlıları 3 gün tutuklu kalacak

banner37

Lefkoşa’da önceki gece 42 yaşındaki Ali Gökhan Demirbilek’in ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına karışan araçların sürücüleri Mehmet Behai Pınardan ve Nagehan Şentürk dün mahkemeye çıkarıldı

Ölümlü kaza zanlıları 3 gün tutuklu kalacak
banner8

ÇOCUKLARIN YANINA GİTMEK İSTEDİ… Mehmet Behai Pınardan ve Nagehan Şentürk’ü mahkemeye çıkaran polis, 3 Eylül tarihinde alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan Pınardan’ın önceki gece ehliyetsiz ve alkollü bir şekilde araç kullandığını, kazadan 20 dakika sonra yakalandığını, Nagehan Şentürk’ün ise dikkatsiz bir şekilde araç kullandığını belirtti. Hastaneden taburcu edildikten sonra mahkemeye çıkarılan Nagehan Şentürk, kazada yaralanan çocukların uyandıklarında yanlarında olmak istediğini söyleyerek, hastaneye gitmesine izin verilmesini istedi.


Ahmet UÇAR

banner134


Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde önceki gece meydana gelen ve tüm yurtta büyük üzüntüye sebep olan ölümlü trafik kazasına karışan araçların sürücüleri Mehmet Behai Pınardan ve Nagehan Şentürk dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri alındı.


Kazada kendisi de yaralanan ve aracında bulunan 4 yolcudan birinin ölümüne, ikisi çocuk 3 kişinin de ağır yaralanmasına sebep olmaktan hakkında soruşturma başlatılan Nagehan Şentürk, hastaneden taburcu edilmesinin ardından mahkemeye çıkarılabildi. Mahkemeye avukatsız çıkan Şentürk, aleyhine istenen 3 günlük tutukluluk süresini hastanede çocukların yanında geçirmesine izin verilmesini talep etti. Kazada yaralanan çocukların kendisine anne ve babalarından daha düşkün olduklarını öne sürerek, “uyandıklarında yanlarında olmak istiyorum. Ne zaman isterseniz gelirim” dedi, ancak mahkeme zanlının poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Mustafa Özkantürk, Lefkoşa’da Özker Özgür Caddesi üzerinde bulunan Jumbo Alışveriş Merkezi’nin park yeri içerisinde 9 Eylül 2021 tarihinde, saat 20.10 raddelerinde Nagehan Şentürk’ün (K-53), yönetimindeki FT 677 plakalı araç ile trafik levha ve işaretlerine riayet etmeden ve anayoldaki araçlara öncelik hakkı vermeden caddeye dikkatsizce giriş yaptığını belirterek, o esnada çift şeritli yolun soldan birinci şeridi içerisinde doğu istikametine doğru yüzde 147 mlg. alkollü içki tesiri altında seyretmekte olan Mehmet Behai Pınardan’ın yönetimindeki KM 555 plakalı salon aracının önün tıkadığını ve iki aracın çarpıştığını kaydetti.


Çarpışmanın etkisiyle kontrolsüzce savrulan FT 677 plakalı aracın yolun solundan çıkarak kaldırım üzerinde bulunan trafik levhasına, ardından ise yol dışında bulunan akasya ağacına çarpıp önü kuzey istikametine bakar şekilde durduğunu dile getiren Özkantürk, kaza sonucu FT 677 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Ali Gökhan Demirbilek’in (E-42) aldığı yaralara dayanamayarak olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade etti.


Özkantürk, FT 677 plakalı araç sürücüsü Nagehan Şentürk’ün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Cerrahi Sevisi’nde tedavi altına alındığını ve tedavilerinin bitmesinin ardından tutuklandığını belirterek, aynı araçta yolcu olarak bulunan 7 yaşındaki Öykü Su Şentürk ile 2 yaşındaki Murat Ateş Şentürk’ün Çocuk Yoğun Bakım Servisi’nde, 44 yaşındaki Müzeyyen Demirbilek’in ise Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındığını bildirdi.


Kazanın ardından KM 555 plakalı araç sürücüsü Mehmet Behai Pınardan’ın isim ve adres vermeden olay yerinden kaçtığını ancak 20 dakika sonra Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını vurgulayan Özkantürk, Pınardan’ın 3 Eylül 2021 tarihinde yine alkol tesiri altında araç sürmesinden dolayı ehliyetine 1 yıl süreyle el konulduğunu ve zanlının kavşağa geldiği sırada süratini düşürmediğini açıkladı.


Özkantürk, kaza sonucu FT 677 plakalı araca 20 bin TL, KM 555 plakalı araçta 50 bin TL, trafik levhasında bin TL, akasya ağacında ise 500 TL tahmini hasar oluştuğunu belirterek, soruşturmanın devam ettiğini, zanlı Pınardan’dan alınan 20 cc kanın inceleneceğini kaydetti. Özkantürk, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.


Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı Nagehan Şentürk de söz hakkı alarak tedavileri süren çocukların kendisine anne ve babalarından daha çok düşkün olduğunu, uyandıklarında çocukların yanında olmak istediğini, çağrıldığı zaman polise gidebileceğini söyledi.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88