Ölümlü kazanın nedenlerinden biri kiralık araç

banner37

Geçitkale-Tatlısu anayolunda, Kaplıcalı Hafız Ali Genç’in ölümüyle sonuçlanan trafik kazasıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Polis, kazayla ilgili 2 sürücü kişi hakkında 3’er günlük tutukluluk emri temin etti

Ölümlü kazanın nedenlerinden biri kiralık araç
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Geçitkale-Tatlısu anayolunda, Hafız Ali Genç’in hayatını kaybettiği ölümlü kazayla ilgili, Gazimağusa polisi detayları ortaya çıkarttı.


Polis, kazaya karışan 3’üncü aracı tespit edip, kaza sebeplerinden birinin konu kiralık araç sürücüsünün aceleciliği ve dikkatsizliği olduğunu belirtti.


Polis, meseleyle ilgili 1’i kiralık 2 araç sürücüsünü tutukladı.


Kazayla ilgili Hafız Ali Genç’in oğlu Kamil Genç ve kiralık araç sürücüsü Hessam Salahi tutuklanarak, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzuruna çıkartıldı. Zanlılar hakkında 3’er günlük tutukluluk emri temin edildi.


Belirtilenlere göre kaza, kiralık araç sürücüsü Hessam Salahi’nin, önünde, aynı istikamette seyreden Tunaç’ın kullandığı EK 685 plakalı jeep aracı geçmek için yolun sağına geçtiği sırada, o esnada karşı istikametten gelen JB 432 plakalı aracın sürücüsü Kamil Genç’in kullandığı JB 432 plakalı salon araca çarpmamak için yolun sağına geçtiğini ve Ziya Tunaç yönetimindeki araçla yüz yüze çarpıştı.

banner134

Tahkikat yeni

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görev yapan Müfettiş Muavini Ertaç Ercan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.


Müfettiş Muavini Ertaç Ercan, 21 Haziran 2019’da, saat 11.00 sıralarında, Geçitkale-Tatlısu anayolunun 3-4 kilometreleri arasında meydana gelen ölümlü kazanın olgularını mahkemeye aktardı. Ertaç Ercan, Tatlısu istikametine doğru yönetimindeki ZRA 456 plakalı kiralık araçla seyreden 33 yaşındaki Hessam Salahi’nin, önünde, aynı istikamette seyreden 46 yaşındaki Ziya Tunaç’ın kullandığı EK 685 plakalı jeep aracı geçmek için yolun sağına geçtiğini söyledi.


Ercan, o esnada karşı istikametten yönetimindeki JB 432 plakalı salon araç, gelmekte olan 55 yaşındaki Kamil Genç’in JB 432 plakalı salon araca çarpmamak için yolun sağına geçtiğini ve Ziya Tunaç yönetimindeki araçla yüz yüze çarpıştığını dile getirdi. Kaza sonucu JB 432 plakalı salon araçta yolcu olarak bulunan Hafız Ali Genç’in kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde almış olduğu yaralara dayanamayarak yaşamını yitirdiğine dikkat çeken Ercan, EK 685 plakalı araç sürücüsü ve araçta yolcu bulunan Osman Cepeoğlu ve Altuğ Tatlısu, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde, JB 432 plakalı araç sürücüsü Kamil Genç ise Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi edilerek taburcu olduklarını ifade etti.


Yapılan soruşturma ve araştırma sonucu ZRA 456 plakalı araç sürücüsü Hessam Salahi ve JB 432 plakalı araç sürücüsü Kamil Genç’i tutuklandığını kaydeden müfettiş Muavini, mahkemeden zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasını salimen yürütebilmek için süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75