banner6

Ömer Suay: Evkaf’ın dost elini her zaman hissediyoruz

banner37

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, Evkaf Genel Müdür Prof. Dr. İbrahim Benter’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Benter, Evkaf’ın dost elini her zaman hissediklerini ifade etti.

Ömer Suay: Evkaf’ın dost elini her zaman hissediyoruz
banner150

banner150

banner99

Her yıl bütçesinin büyük bir kısmını engelli bireylere ayıran Kıbrıs Vakıflar İdaresi (Evkaf) 2022 yılında engelli bireylere 2,5 milyon bütçe katkı sağlarken 2023 yılının başından bugüne kadar ise 1 milyon 144 bin TL engellerin kaldırılabilmesi için harcayarak nene ve dedelerimizden gelen vakıf kültürünün günümüze taşınmasına vesile olmaktadır.

“10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası” sebebiyle bugün KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay ve dernek üyeleri, Evkaf Genel Müdür Prof. Dr. İbrahim Benter’i ziyaret etti.

Ziyaret esnasında açıklamarda bulunan Genel Müdür Prof. Dr. İbrahim Benter, KKTC Engelliler Dayanışma Derneği’nin yıllardır çok güzel işler başardığını, engelli bireylerimize fırsat verildiği taktirde Kıbrıs’ta ve dünyanın her yerinde başarıya ulaşacak gençlerimizin olduğunu vurgulayarak, Evkaf olarak destek vermeye ve farkındalığın artması için düzenlenecek olan çalışmalara katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Evkaf’ın her zaman dost elini hissettiklerini söyleyen Ömer Suay ise, engelli bireylerin toplumun her yerinde var olduğunu gösterebilmek adına mücadeleye devam ettiklerini ifade ederek vakıf kuran nene dedelerimize ve bu anlayışa sahip çıkan bugünkü Evkaf yetkililerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2023, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104