banner6

Omurga kemiği çatladı, köprücük kemiği kırıldı

banner37

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda önceki gün bisiklet sürücüsü Göksu Özcezarlı’ya çarparak ağır yaralanmasına neden olan kamyon şoförü Baba Murat Gullyyev, mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı. Bisiklet sürücüsü ise tedavi altında

Omurga kemiği çatladı,  köprücük kemiği kırıldı
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda, önceki gün bisikletli Göksu Özcezarlı'ya çarparak omurga kemiğinde çatlak ve köprücük kemiğinde kırık oluşmasına neden olan kamyon sürücüsü Baba Murat Gullyyev, mahkemeye çıkarıldı ve teminata bağlandı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mehmet Özyay,  tanık olarak polis memuru Erkan Tekin’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Tekin, zanlı Gullyyev’in, 03.05.2023, saat 09.15’te,  ST 549 plakalı Isuzu marka kamyonla, Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda, Güzelyurt istikametine dikkatsiz şekilde seyrettiği sırada, Bahçeşehir Üniversitesi önlerine geldiğinde, bisikleti ile aynı yönde banket içerisinde seyreden Özcezarlı’nın, başındaki miğferine, aracının sol dikiz aynası ile çarptığını söyledi.

   Tekin, çarpma sonucu Özcezarlı’nın, yolun sol kısmına düşüp yaralandığını, omurga kemiğinde çatlak ve köprücük kemiğinde kırık oluştuğuna vurgu yaptı.

   Tekin, kaza sonucu yaralanan Özcezarlı’nın, olay yerine çağrılan ambulans ile devlet hastanesine kaldırılarak Ortopedi Servisi’nde müşahede altına alındığını kaydetti.

   Tekin, aynı gün zanlının, derdest emri gereği tutuklandığını, gönüllü ifade verip yazılı dava tebliğinde suçunu kabul ettiğini söyledi.

   Tekin, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 200 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104