Ona izin verilirse diğer kuyular kurur!

banner37

Enginar üreticiliği için izinsiz bir şekilde İskele’de başlatılan su kuyusu kazısı durduruldu

banner87
Ona izin verilirse diğer kuyular kurur!
banner90
banner8

Enginar üreticiliği için izinsiz bir şekilde İskele’de başlatılan su kuyusu kazısı durduruldu ancak vatandaşlar söz konusu şahsa su kuyusu için iznin verilmesinden endişe ediyor:

Ayşe BULUT


Söz konusu kuyu kazısının yakınında su kuyusu bulunan Ahmet Cevizli, bu kazının durdurulmasının doğru bir karar olduğunu söyledi.


Cevizli, bu kişiye İskele’de Anfora olarak bilinen bölge ve hurdalık civarında su kuyusu kazma izni verildiğini ancak orada su bulamadıklarını belirtti.


Bunun ardından da söz konusu kişinin, kendi kuyusunun 30 metre ilerisine gelerek kazıya başladıklarını anlatan Cevizli, eğer bu kazı durdurulmasaydı bölgedeki diğer kuyuların kuruyacağını ifade etti. 


Ahmet Cevizli, kuyu kazan kişilerin İskele’de bile yaşamadığına dikkati çekerek, “eğer belediye böyle bir şey yapsaydı saygı duyardım. Çünkü halk için kullanacaktı ancak bu enginar üreticiliği için kullanılacaktı” dedi.

“Torpil kullanacaklarmış”


Ahmet Cevizli, bu kuyunun kazılmasına izin verilmiş olsaydı, kendi kuyularının da kurumuş olacağını söyledi ve şu şekilde konuştu:


“Ben bu kuyunun kazılmasına karşıyım. Bu insanlar Mormenekşe’den geldi. Anfora bölgesinde ve hurdalığın yanında kuyu kazdılar su bulmadılar. Şimdi buraya geldiler bizim kuyuların yanında kazmaya başladılar. Ben buna karşıyım. Bunlar bu kuyuyu enginar ekmek için kazacaklar ve dolayısıyla bizim kuyularımızı da kurutacaklar. Belediye kazsaydı, hiç karşı çıkmazdım. Çünkü biliyorum vatandaşa hizmet için kazacaktı. Ama bunlar enginar ekmek için kazıyorlardı. Enginar çok su ister. Bu nedenle de bizim kuyular kuruyacaktı. Bundan dolayı bu kuyunun kazılmasına karşıyız. Ancak buna rağmen yetkililerden tanıdıkları olduğunu ve onlar aracılığı ile izin alacaklarını söylüyorlar.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazım oğur
Nazım oğur - 12 ay Önce

sen nasıl bir yerine iki tane kuyu kazdın Benim kendi arazime kuyu kazmak en doğal hakkımdır ve kazacayım.benim yanımda bu işten geçinen ekmek yiyen birçok aile var biz üreterek para kazanmaya çalışıyoruz sen hazır suyu satıyorsun .bölgeyi düşündüğün tankerlerden belli oluyor .

SIRADAKİ HABER

banner75