banner6

Önce çaktı gürledi, sonra yağmurlar başladı

banner37

Meteoroloji Dairesi’nin bir hafta süreceği tahmininde bulunduğu gök gürültülü sağanak yağışlar dün öğle saatlerinden itibaren başladı, gün boyu ara ara şiddetlenerek devam etti

Önce çaktı gürledi,  sonra yağmurlar başladı
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

Meteoroloji Dairesi tarafından daha önce dün için başlayacağı ve bir hafta süreceği tahmin edilen gök gürültülü sağanak yağışlar ülkeyi etkisi altına aldı.

Sabah saat 03.00 sıralarında yıldırım ve şimşek çakmalarıyla başlayan yağmurlar dün öğle saatlerinde yerini sağanak yağışlara bıraktı. Gün boyunca devam eden ve zaman zaman şiddetlenen yağışlar, yağmura hasret kalanları mutlu ederken, bazılarını da sokakta hazırlıksız yakaladı.

Yıllardır hemen her yağmurda su baskınlarıyla boğuşan başkent Lefkoşa’da dün sorun yaşanmadı ancak bazı yollarda oluşan su birikintileri sıkıntı yarattı.

Bazı bölgelerde yağmur rögarlarının çöplerle dolu olması suların yollarda birikerek göl oluşturmasına yol açtı. Yoldan geçmekte olan araçlar da bu suları aşmakta zorluklar yaşadı.

Öte yandan durakta bekleyen, bir yere yaya olarak ulaşmaya çalışan vatandaşlar, şemsiyeleriyle, kazaklarıyla yağmurdan korunmaya çalıştı.

Meteoroloji Dairesi’nin daha önceki açıklamasında dün öğle saatlerinde başlayacak sağanak yağışların akşam 21.00’e kadar etkili olacağı, önümüzdeki bir hafta boyunca da havanın yağmurlu olmasının beklendiği duyurulmuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104