banner6

Önce dövdüler sonra soydular

banner37

Önce dövdüler sonra soydular
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da, Ürdün uyruklu üniversite öğrencisi iki genç, tartıştıkları Taha Khaled Kavajah’ı ciddi şekilde darp ettikten sonra giymekte olduğu kot pantolonunu yırtıp, arka cebindeki 3 bin TL’yi zorla aldı. Zanlılar, soygun suçu işledikleri gerekçesiyle tutuklandı.
   Meseleyle ilgili, olaydan 3 gün sonra tespit edilip tutuklanan Z.Z.O.A.(E-22) ve F.Z.O.A.(E-20), dün, teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzuruna çıkartıldı.
   Zanlılar, işledikleri iddia edilen soygun, kasti hasar ve ciddi darp suçlarından, ileride yargılanmak üzere KKTC dışına çıkmaktan men edilip, 10’ar bin TL nakdi teminata bağlandı.
  

Sıra yargıda
   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Raif Safa’yı yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Raif Safa, zanlıların, 27 Mayıs’ta, saat 15.00’de, Gazimağusa’da, umumi bir yer olan İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki D&B isimli işyeri önündeki kaldırım üzerinde meydana gelen suçun olgularını mahkemeye aktardı.
   Raif Safa, zanlıların, kendilerine ait para cüzdanını vermediği gerekçesiyle tartıştıkları Gazimağusa’da sakin Taha Khaled Kavajah’ın yüzüne ve ellerine kasten ve kanunsuz olarak vurup adı edileni ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.
   Zanlıların sonrasında darp ettiği Taha Khaled Kavajah’ın giydiği kot pantolonu kasten ve kanunsuz olarak yırtıp arka cebindeki 3 bin TL nakit parayı alıp olay yerinden ayrılarak soygun suçunu işlediğini belirten tanık polis, zanlıları derdest emri gereği 30 Mayıs’ta tutukladığını kaydetti.
   Tanık polis, zanlıların sirkat ettiği parayı polise teslim ettiğini, şikayetçinin şikayetini geri çektiğini belirttikten sonra, mahkemeden, yazılı dava tebliğlerini reddeden zanlıları, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.
   Huzurundaki talebi değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıları, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.
   Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıları, yargılanacakları tarihe değin, 10’ar bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.
   Mine Gündüz Serden, ayrıca, zanlıların haftanın 2 günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104