banner6

Önce mesaj attı, sonra lastikleri kesti

banner37

Önce mesaj attı,  sonra lastikleri kesti
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Güzelyurt’ta, ayrıldığı nişanlısının dışarıya çıkmasına sinirlenip, arabasının lastiklerini kesen zanlı F.Z., tutuklandı.

   “Kasti hasar” ve “Elektronik Haberleşme Yasasına aykırı hareket”  suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Algı Koşucu’yu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Koşucu, zanlının 16.05.22 tarihinde saat 00.00’da Kalkanlı’da kullanımında bulunan telefon hattından WhatssApp hattı üzerinden ayrıldığı nişanlısının kullanımında bulunan telefon hattına, dışarıya çıktığı gerekçesi ile “Bekleyeydin bari biraz ilişkimiz soğusun nalet insan” yazılı içerikli mesaj attığını kaydetti.  

   Algı Koşucu, zanlının saat 02.00’de ise ayrılmış olduğu nişanlısına ait aracın sağ ön ve sağ arka lastiklerini tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile kasten delmek sureti ile kasti hasara uğrattığına vurgu yaptı.

   Koşucu, bıçağın emare olarak alındığını ve tahkikatın tamamlandığını belirtip, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Şevket Gazi, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 4 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104