Önce tehdit ettiği, sonra yaktığı iddia ediliyor

banner37

Gardiyan Muzaffer Kasaboğlu’nun eşi Evren Kasaboğlu’na ait aracı, yanıcı madde dökerek yakmakla suçlanan Orhan Şekerci aleyhine bir gün tutukluluk emri alındı

Önce tehdit ettiği, sonra yaktığı iddia ediliyor
banner8

Emine UYSAL

Lefkoşa’da önceki sabah saat 03.00’te Evren Kasaboğlu’na ait MV 202 plakalı salon aracın üzerine yanıcı madde dökülerek kundaklanmasıyla ilgili gözaltına alınan Orhan Şekerci, dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis, askıda uyuşturucudan davası da olan Orhan Şekerci’nin iki suç ortağının arandığına dikkat çekerek, Şekerci’yi suça bağlayan deliller elde ettiklerini kaydetti. Mahkeme, Orhan Şekerci aleyhine soruşturma amaçlı bir gün tutukluluk emri verdi.

Gardiyan olan Muzaffer Kasaboğlu ile eşi Evren Kasaboğlu, bir süreden beri damatları Orhan Şekerci tarafından tehdit edildikleri yönünde ifade verip, şikayetçi olmuş ve Şekerci aynı gün öğleden sonra yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Orhan Şekerci, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahim Döşemeci’yi dinletti.

İbrahim Döşemeci, 1 Şubat’ta saat 03.00’te Şehit Doğan Ahmet Haşim Sokak’ta Evren Kasaboğlu’na ait MV 202 plakalı Hyundai İ10 marka salon araç üzerine yanıcı madde dökülerek ateşe verildiğini ve Mehmet Massenoğlu’na ait FT 691 plakalı aracın da arka kısmının yanarak hasar gördüğünü kaydetti.

banner134

Şikayetçinin kızıyla, zanlı Orhan Şekerci’nin bir yıldır evli olduğunu ve bir buçuk aydır ayrı yaşadıklarını belirten Döşemeci, zanlıyı suça bağlayıcı deliller olduğuna vurgu yaptı.

İbrahim Döşemeci, olayla ilgili zanlının yanında olan iki kişinin arandığına ve kamera görüntülerinin inceleneceğine işaret edip, zanlının tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Ali Hidayet, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75