banner6

“Önceliğim kamu, eğitim ve e-devlette yapısal reformlar olacak”

banner37

HP Lefkoşa Milletvekili Adayı Kürşat Köseoğlu, siyasetin, partiler ve siyasiler için değil halk için yapılması gerektiğine dikkat çekerek, yapısal reformlar yapılması gerektiğini kaydetti

“Önceliğim kamu,  eğitim ve e-devlette  yapısal reformlar olacak”
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

Halkın Partisi (HP) Lefkoşa Milletvekili Adayı Kürşat Köseoğlu, ülkemizde çok derin bir siyasal ve ekonomik krizin yaşandığını belirterek, krizden çıkmanın yolunun siyasi bedel ödemek pahasına yapısal reformları gerçekleştirmekten geçtiğini kaydetti.

Köseoğlu, bu dönem kendisi gibi siyasi kariyer beklentisi olmayan insanların seçilmesi gerektiğini dile getirerek, Meclis’e girmesi halinde kamu reformu, e-devlet ve eğitim reformu konularına öncelik vereceğini vurguladı.

“Ülke krizini yenmek için yapısal reformlar gerçekleştirilmeli”

HP Lefkoşa Milletvekili Adayı Kürşat Köseoğlu, ülkemizin çok derin bir siyasal ve ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu belirterek, yıllardır bir şey yapmayarak bu krizi derinleştiren siyasi yaklaşımların ve politikacıların bu krizi yönetme ve ülkemizi yeniden ayağa kaldırma iradelerinin bulunmadığını kaydetti.

Bu krizden çıkmanın yolunun siyasi bedel ödemek pahasına yapısal reformları gerçekleştirmekten geçtiğini dile getiren Köseoğlu, yeniden seçilememe korkusunun eski siyasetçilerin şirin görünme motivasyonunu artırdığını ifade etti.

“Benim gibi siyasi beklentisi olmayan insanlar seçilmeli”

Köseoğlu, “Benim gibi siyasi kariyer beklentisi olmayan insanların tam da bu dönemde seçilip halk için, çocuklarımız için yapısal reformlara imza atması gerekir. Siyasetin halk için olması gerekiyor. Siyasi partiler ve siyaseti meslek edinmiş kişiler için siyaset yapılırsa sonuçları bu gün ülkemizin içinde bulunduğu durum gibi olur” şeklinde konuştu.

Meclis’e girmesi halinde yapmayı planladığı icraatlar hakkında da bilgi veren Köseoğlu, kamu reformu, e-devlet ve eğitim reformu konularına öncelik vereceğini vurguladı.

Köseoğlu, devlette verimliliğin artırılması için gerekli kamu reformlarını hazırlayacak komitede görev almanın ilk işinin olacağına dikkat çekti.

Kürşat Köseoğlu kimdir?

1967’de Limasol’da doğan Kürşat Köseoğlu, ilköğrenimini Şehit Tuncer İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne 2 yıl devam ettikten sonra 1987 yılında adaya dönerek Atatürk Öğretmen Akademisi’ne girdi.

Sınıf öğretmeni olarak mezun olmasının ardından Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde “Eğitimde Program Geliştirme” anabilim dalında yüksek lisans yaptı.

Atatürk Öğretmen Akademisi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde pedagojik formasyon dersleri verdi.

2000-2002 yıllarında YÖDAK (Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu) üyeliği yaptı.

Devlet okulları ve özel okullarda 25 yıl sınıf öğretmeni olarak çalıştı.

Devlet Halk Dansları Topluluğu’nda 15 yıl halk oyunları oynadı, eğitmenlik yaptı ve folklorik skeçlerde görev aldı.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası yönetim ve yürütme kurullarında görev yaptı.

Hâlâ tüm iş deneyimlerinin birleşimi olan kendisine ait Elit Eğitim Merkezi’nde öğretmeye ve eğitime katkı koymaya devam ediyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104