Önemli bir eksiklikti

banner37

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisi’ne “plum cihazı” bağışlandı

Önemli bir eksiklikti
banner90
banner99

AHMET SANVER TÜM MASRAFLARI ÜSTLENDİ… Lefkoşa Merkez Lions Kulübü’nün “küresel hizmet aktiviteleri” çerçevesindeki temasları sonucu cihaz alımının sponsorluğunu üstlenen Önder Alışveriş Merkezi Direktörü Ahmet Sanver, tüm masrafları karşıladı. Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı ve Gökçe Medikal ise cihazın ithaline katkıda bulundu

Serap ŞAHİN

   Lefkoşa Merkez Lions Kulübü’nün “küresel hizmet aktiviteleri” çerçevesinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisi’ne “plum cihazı” bağışlandı. “Plum cihazı”, ilaç vermede ilacın dozunu ayarlamaya yarıyor.

   Çocuk Onkoloji Servisi’nin ihtiyacı olan “plum cihazı”nın temininde Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Başkan Yardımcısı Pervin Gürler’in temaslarıyla, Önder Alışveriş Merkezi Direktörü Ahmet Sanver tüm masrafları üstlendi. Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı ve Gökçe Medikal ise cihazın ithalinde katkıda bulunanlar arasında.

   Bağış töreninde Sağlık Bakanı Ali Pilli, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alev Ulubay, Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Başkanı Levend Şenyüz ve işadamı Önder Alışveriş Merkezi Direktörü Ahmet Sanver konuşma yaptı.

Pilli: Sağlığa yapılan bağışlar örnek teşkil etmeli

   Sağlık Bakanı Ali Pilli törende yaptığı konuşmada, bu gibi yardımların devam etmesi ve örnek teşkil etmesi gerektiğini dile getirerek, katkı koyan herkese teşekkür etti. Pilli, sağlığa yapılan bağışların anlamlı ve kutsal olduğunu söyledi.

   Sağlıkta sıkıntıların yaşandığını belirten Pilli, paydaşların yardımları ile sorunların aşılacağını kaydetti.

   Pilli, 30 yıldır sağlık sisteminin içinde olduğunu, sorunları bildiğini, üzerine gidileceğini ifade etti.

   Konuşmasında dün sağlıkta örgütlü bazı sendika temsilcilerinin düzenlediği basın toplantısında aktardığı sorunlara da değinen Pilli, acil servislerin iyi çalışmadığının dile getirildiğini, bu konuda birebir gözlem yapma imkânı bulduğunu, acilde istenildiği gibi hizmet verilemediğini belirtti.

   Doktor sıkıntısı yaşandığını, bu konuda önlem almaya çalıştıklarını söyleyen Pilli, kış aylarında hastalıkların ve salgınların yaşanabileceğini, tüm bunlara yönelik önlemlerin şimdiden alınması için çaba harcadıklarını kaydetti.

   Pilli, yoğun bakımın kapasitesinin artırılması gerektiğini ancak hastanenin kapasitesinin dolduğunu, acilen yeni bir hastaneye ihtiyaç duyulduğunu, 2020’de yeni hastanenin temellerinin atılması gerektiğini, aynı sorunun Girne bölgesinde de yaşandığını, hasta sayısının arttığını, yeni hastane ihtiyacının ortaya çıktığını ifade etti.

banner134
   Gazimağusa’da yaşanan ameliyathane sorununun 10-15 gün içinde giderileceğine işaret eden Pilli, ihale süreçlerinin gecikmelere neden olduğunu söyledi.

   Sağlıkta ihtiyaç duyulan yatırımların yapılması, personel eksikliklerinin giderilmesi noktasında gerekenlerin imkânlar dâhilinde yapılacağını dile getiren Pilli, “Sorunları biliyoruz, gidermek için çalışacağız. Bize güvenin” dedi.

Şenyüz: Bağışta katkısı olanlara teşekkür ederiz

   Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Başkanı Levend Şenyüz, Çocuk Onkoloji Servisi’nde “plum cihazı” eksikliği olduğunu öğrenerek, temin edilmesi için girişim başlattıklarını söyledi.

   Önder Alışveriş Merkezi Direktörü Ahmet Sanver’in spronsor olarak tüm masrafları üstlendiğini dile getiren Şenyüz, cihazın ithalinde Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı ile Gökçe Medikal’in destek verdiğini belirtti.

   Şenyüz, katkı yapan herkese teşekkür etti.

Ulubay: Daha yolun başındayız

   Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu Başkanı Alev Ulubay, anlamlı bağışa katkı koymanın onur ve gurur verici olduğunu söyledi.

“Daha yolun başındayız. 15 cihaza ihtiyaç duyuluyor, biri bağışlandı” diyen Ulubay, cihazın bağışlanması sürecine katkı koyan herkese teşekkür etti.

   Ulubay, karşılıksız hizmetlerinin çeşitli alanlarda devam edeceğini belirtti.

Sanver: Yardımseverlerin duyarlılığını temenni ediyoruz

   İşadamı, Önder Alışveriş Merkezi Direktörü Ahmet Sanver, ayarlı ilaç verilmesi noktasında gerekli olan plum cihazına ihtiyaç duyulduğunu öğrendiklerini ve bağış yaptıklarını söyledi.

   Bu bağışın herkese örnek olması gerektiğini belirten Sanver, yardımsever kişilerin, farklı alanlarda ihtiyaçların giderilmesi noktasında duyarlı olmasının önemine vurgu yaptı.

   Yardımların devam edeceğini, bunun başlangıç olduğuna dikkat çeken Sanver, “Önder Alışveriş Merkezi olarak Çocuk Onkoloji Servisi’ne bir katkımız olmuşsa ne mutlu bize” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75