banner6

Ormanda et için at ya da eşek mi kesildi?

banner37

Ormanda et için at ya da eşek mi kesildi?
banner150 banner151 banner143

Doğan SAMER

   Girne-Lefkoşa anayolunun doğu kısmında yer alan ormanlık alanda büyük ve küçükbaş hayvan iskeletlerinin bulunması akılları karıştırdı.

   KIBRIS’ı arayarak konuya dair ihbarda bulunan vatandaşlar, hayvancılıkla uğraşan bir kişinin bir sebeple ölmüş hayvanlarının leşini büyük bir sorumsuzlukla buraya atmış olabileceği gibi, koyun, keçi, gibi küçükbaş hayvanların yanı sıra at veya eşek cinsi hayvanların bu ormanlık alanda kesilmiş olabileceğini söyledi.

   Ülkemizdeki fahiş et fiyatlarına ve sıklıkla gündeme gelen et kaçakçılığına dikkat çeken vatandaşlar, bazı kişilerin kaçak olarak ormanlık alanda hayvan kesimi yapıyor olabileceğini, koyun, kuzu, keçi, oğlak gibi küçükbaş hayvanların yanı sıra bir şekilde ele geçirdikleri at veya eşeği de eti için kesmiş olabileceğini iddia etti.

   KIBRIS muhabiri bölgeye giderek söz konusu hayvan iskeletlerini fotoğrafladı.

   Girne-Lefkoşa anayolunun sol kısmında UBP Koruluğu’nda bulunan iskeletlerden birinin koyun veya keçi türü küçükbaş hayvan iskeleti olduğu gözlemlenirken, diğer iskeletin ise at veya eşek cinsi büyük bir hayvana ait olduğu görüldü.

   Büyükbaş hayvan iskeletinin boğaz kısmında bulunan ip de, hayvanın buraya biri veya birileri tarafından götürüldüğünün kanıtı olarak değerlendirildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110