banner6

Ormanlarımız çöplük değildir!

banner37

Tepebaşı’nda geçtiğimiz yıl alev alev yanan ağaçlar için ağladığımız ormanlık alanda karşımıza çıkan görüntüler, çevre ve doğa düşmanlarının hiçbir acıdan ders almadığını gösterdi

Ormanlarımız çöplük değildir!
banner8

Güren TİLKİ

Ülkemizde her yıl yangınlar veya müdahaleler nedeniyle azalan ormanlık alanlarımız, yok olup gidiyor.


Yemyeşil ağaçlarla bezenmiş, doğa harikası ormanlarımıza sahip çıkmak için verilen mücadeleler ne yazık ki, doğa ve çevre düşmanları tarafından sıfırla çarpılıyor.


Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Tepebaşı köyündeki ormanlık alanda çıkan yangın, Kalkanlı’ya kadar uzanmış ve yüzlerce ağacımız, yaban hayvanları yanarak yok olmuştu.


Gözyaşlarıyla izlediğimiz bu yangının ardından yeniden yeşillenmesi için fidanların dikilmeye başladığı söz konusu ormanlık alan içerisinde ne yazık ki, yeşile gölge düşüren görüntüler var.


Tepebaşı’ndaki bu ormanlık alanın bir kısmı, çevre düşmanları tarafından çöplüğe dönüştürüldü.


Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Orman Dairesi ekiplerinin daha önce temizlediği bölge, nedense birileri tarafından sürekli kirletiliyor.


Moloz, evsel atıklar, hayvan yemlerinin olduğu torbalar, koltuk, halı, bebek eşyaları, sandalyeler gibi birçok atığın bulunduğu alanda, hayvan leşleri de var.
 

banner134


İtfaiye Müdürlüğü ile Orman Dairesi yetkililerinin yaptığı uyarılara ve alınan yasak kararlarına rağmen ormanlara girenler, yüksek yangın riskine rağmen doğamızı yok edecek adımlar atmaktan çekinmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88