banner6

Ormanlık alan alevlere teslim oldu

banner37

Bafra’da dün sabah henüz belirlenemeyen bir sebeple ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgârın da etkisiyle hızla yayıldı, mandıralar bölgesine kadar ulaştı

Ormanlık alan alevlere teslim oldu
banner99

YABAN HAYVANLARI DA ETKİLENDİ… Sabah saat 10.00 sıralarında başlayan ve hızla yayılan yangını söndürmek için polis, itfaiye, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Orman Dairesi, Mehmetçik Belediyesi ekipleri ve bölge halkı seferber oldu. Yaklaşık 100 dönümlük alanda etkili olan yangında harnup, zeytin ve ardıç ağaçları, maki bitki örtüsü ile Mustafa Serdar’a ait mandıranın yanındaki yaklaşık 350 adet kare balya yandı. Görgü tanıkları, yangın sırasında çok sayıda yaban hayvanını alevlerden kaçarken gördüklerini söyledi.

Ayşe BULUT

banner134

Bafra bölgesinde dün sabah henüz belirlenemeyen bir sebeple başlayan orman yangını yürekleri ağızlara getirdi, herkesi seferber etti.


Rüzgârın da etkisiyle hızla yayılan yangının önünü alabilmek için görevli ekiplerin yanı sıra bölge halkı da seferber oldu.


Yaklaşık 100 dönümlük alanda etkili olan yangın öğle saatlerinde kontrol altına alınarak söndürülürken, ekipler gün boyunca bölgede soğutma çalışması yaptı.


Yürekleri ağızlara getiren yangın sabah saat 10.00 sıralarında Bafra Mandıralar Bölgesi’nin yakınlarında başladı.


Rüzgârla birlikte hızla yayılan yangını söndürmek için polis, itfaiye, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Orman Dairesi ve Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı ekiplerinin yanı sıra bölge halkı da seferber oldu. Bölgedeki otellerin bazı çalışanlarının da destek verdiği söndürme çalışmaları sırasında, vatandaşlar iş makineleri, traktörleri ve su tankerleriyle ellerinden gelen çabayı gösterdi, canla başla alevlerin önüne geçebilmek için uğraştı.

100 dönümlük alana yayıldı


Tüm çabalara karşın yaklaşık 100 dönümlük alana yayılan yangında maki bitki örtüsünün yanı sıra harnup, zeytin ve ardıç ağaçları yandı.


Mandıralar Bölgesi’ne kadar ulaşan yangında, Mustafa Serdar’a ait mandıranın yanında biriktirilen yaklaşık 350 adet de kare balya alevlere teslim oldu.

Yaban hayvanları da etkilendi


Yangın haberiyle birlikte bölgeye koşarak söndürme çalışmalarına katılan vatandaşlar, yangın sırasında çok sayıda tilki ve başka yaban hayvanını alevlerden kaçarken gördüklerini anlattı.


“Görebildiğimiz kadarıyla birçok hayvan alevlerden kaçtı ama mutlaka kaçamayanlar da vardı” diyen vatandaşlar, yangınların sadece ağaçları ve bitki örtüsünü değil buralarda yaşam süren diğer canlıları da etkilediğini belirterek, yangınların çıkmaması için herkesin gereken ihtimamı göstermesi gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88