banner6

Ortaklar seçimde de ortak

banner37

Hükümet ortakları UBP, DP ve YDP, yerel seçimlerde birlikte hareket etme kararı aldı. 3 parti, seçim ittifakı konusunda yaşanan bazı pürüzlerin aşılması için görüşmelerini sürdürüyor

Ortaklar seçimde de ortak
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Ortak adaylarla yarışa girecekler

HASİPOGLU: KOALİSYON ORTAĞIYIZ, DEĞERLENDİRECEĞİZ… UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, DP ve YDP ile koalisyon ortağı olduklarını ve yerel seçimlerde birlikte aday belirleme konusunu değerlendireceklerini ifade ederek, henüz adayların tamamının belli olmadığının altını çizdi. Hasipoğlu, kesinleşen adayları olduğunu, bu konudaki açıklamayı bugünkü resepsiyonda yapacaklarını söyledi.

ARIKLI: PÜRÜZLER VAR, GİDERİP BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ… YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, UBP ve DP ile yerel seçimlerle ilgili görüştüklerini, birlikte hareket konusunda bir- iki pürüz yaşadıklarını ve gün içinde bu pürüzlerin giderileceğini söyledi. Arıklı, pürüzün belli bölgelerdeki adaylar konusunda yaşandığına işaret etti. Arıklı, kimi bölgelerde bağımsız adayların destekleneceğini, bazı bölgelerde UBP’nin aday çıkaracağını, bir- iki bölgede ise DP ve YDP’nin adaylarının seçimlerde yarışacağını kaydetti.

   Ülkemizde 25 Aralık 2022’de yapılması planlanan yerel seçimlere kısa bir süre kala, hükümet ortakları Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP)’nin birlikte hareket etme kararı aldığı öğrenildi.

   3 parti, seçim ittifakı konusunda yaşanan bazı pürüzlerin aşılması için görüşmelerini sürdürüyor.

   UBP, DP ve YDP’nin yerel seçimlerde ittifak yapacağına yönelik haberlerle ilgili KIBRIS’a konuşan UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, DP ve YDP ile koalisyon ortağı olduklarını ve yerel seçimlerde birlikte aday belirleme konusunu değerlendireceklerini kaydetti.

   YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı,  UBP ve DP ile yerel seçimlerle ilgili görüştüklerinin altını çizerek, birlikte hareket konusunda bir-iki pürüz yaşadıklarını ve gün içerisinde bu pürüzlerin giderileceğini söyledi.

   DP yetkililerine ulaşmak ise mümkün olmadı.

   Öte yandan belediye başkanlığı, belediye meclisi, muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimi için adayların ve aday adaylarının sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar giderek artıyor.

Hasipoğlu: Koalisyon ortağıyız, değerlendireceğiz

   UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, DP ve YDP ile koalisyon ortağı olduklarını ve yerel seçimlerde birlikte aday belirleme konusunu değerlendireceklerini kaydederek, henüz adayların tamamının belli olmadığının altını çizdi.

   Hasipoğlu, kesinleşen adayları olduğunu, bu konudaki açıklamayı bugünkü resepsiyonda yapacaklarını söyledi.

Arıklı: Pürüzleri çözüp birlikte hareket edeceğiz

   YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı,  UBP ve DP ile yerel seçimlerle ilgili görüştüklerinin altını çizerek, birlikte hareket konusunda bir-iki pürüz yaşadıklarını ve gün içerisinde bu pürüzlerin giderileceğini kaydetti.

   Arıklı, pürüzlerin belli bölgelerdeki adaylar konusunda yaşandığına vurgu yaparak, kimi bölgelerde bağımsız adayların destekleneceğini, bazı bölgelerde UBP’nin aday çıkaracağını, bir iki bölgede ise DP ve YDP’nin adaylarının seçimlerde yarışacağını vurguladı.

   Arıklı, 18 bölgede de anket yaptıklarına dikkat çekerek, anket sonuçlarına göre değerlendirmelerini yapacaklarını kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104