banner6

Ortaköy’de saklanan zula patladı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Ortaköy’de gerçekleştirdiği başarılı operasyonda iki kişnin tasarrufunda 150  gram ağırlığında  “kokain” , 340 gram ağırlığında  Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile  üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ele geçirdi 

Ortaköy’de saklanan zula patladı
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Ortaköy’de gerçekleştirdiği başarılı operasyonda Y.A E-21) ve E.T.’nin (E-35) tasarrufunda yaklaşık 150  gram ağırlığında  “kokain” , yaklaşık 340 gram ağırlığında  Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile  üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulundu. 
   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hintkeneviri ve Kokain İthal ve Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık,   tanık olarak polis memuru Ozan Özder’i dinletti. 
      Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 01.03.2023 tarihinde saat 11:00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne Ortaköy’de bir toprak alanda şüpheli maddelerin bulunduğunun bilgisinin alındığını kaydetti.
Sırt çantalarında kokain ve hintkeneviri bulundu 
   Ozan Özder, söz konusu alanda yapılan kontrolde 9 ayrı poşette 250 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 2 adet siyah renk sırt çantasının emare alındığına vurgu yaptı.           
   Özder, bölgede kayaların altına gizlenmiş sırt çantasının içinde ise 12 ayrı paket halinde yaklaşık 150 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile üç paket halinde yaklaşık 80 gram ağırlığında hintkenevirinin emare alındığına dikkat çekti. 
   Uyuşturucuların bulunduğu yerde pusu görevine başlandığını ve konu maddeleri almaya aracıyla gelen zanlı Y. A.’nın makul güç kullanılarak tutuklandığını belirten Özder, aracında yapılan aramada torpido bölümünde 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunduğunu söyledi. Özder, araçta ayrıca bir adet siyah renk sırt çantasının ve uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydetti. 
   Özder, aynı gün meseleye bağlantısı olduğu tespit edilen Lefkoşa’da sakin zanlı 2 E.T’nin tespit edildiğini ve  tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 7 adet hap ile uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 7 bin 545 TL  950 Euro’nun emare alındığına vurgu yaptı.  
   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Özder, zanlıların aleyhinde bir gün ek tutukluluk 
talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2023, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104