banner6

ÖSYM heyeti KKTC' de

banner37

Bakan Çavuşoğlu ile Başkan Ersoy biraraya geldi

ÖSYM heyeti KKTC' de
banner99

Temaslarda bulunmak üzere heyetiyle birlikte ülkemize gelem ÖSYM başkanı Prof. Dr. Ali Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu tarafından kabul edildi. İki isimin gündeminde merkezi sınavlardaki mevcut iş birliği konusu vardı.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye gelen Türkiye Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Çavuşoğlu görüşmede yaptığı konuşmada, iki kurumun karşılıklı olarak uyum içerinde çalıştığını belirterek, karşılıklı iş birliğinin arttırılarak devamı için birlikte çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Çavuşoğlu, merkezi sınavların KKTC'de de başarıyla uygulanmasına bakanlık olarak destek vermekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, Tıpta Uzmanlık Sınavı ile Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları ile diğer gerçekleştirilmeyen sınavların da KKTC’de düzenlenmesinin, sınava başvuracak ve katılacak adaylara kolaylık sağlanacağına dikkat çekerek, bu doğrultuda atılacak adımlara destek vereceklerine vurgu yaptı.

KKTC liselerinden mezun olan ve YKS ile Türkiye üniversitelerine yerleştirilen öğrencilerin, e-devlette kaydı bulunmamasından dolayı online kayıtlarda sorun yaşadıklarını da gündeme getiren Çavuşoğlu, öğrencilerin mağdur edilmemesi adına gerekli önlemlerin alınması için birlikte çalışmaya da hazır olduklarına vurgu yaptı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ise eğitim sürecinin her iki ülke geleceği açısından önemli olduğunu ve merkezi sınavlardaki mevcut iş birliğinin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Hem KKTC vatandaşlarının, hem KKTC'de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gireceği sınavların güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını da dile getiren Ersoy, KKTC'de düzenlenen ÖSYM sınavlarındaki mevcut iş birliğinin artarak devam edeceğine de dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2022, 13:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104