Otelde yangın; 1 kişi öldü turistler zehirlendi

banner37

Lapta’daki LA Otel’de dün sabah çıkan yangında can pazarı yaşandı. Bir anda alevlere teslim olan otel odalarındaki turistler, balkonlardan atlayarak canlarını kurtarmaya çalıştı

banner87
Otelde yangın; 1 kişi öldü turistler zehirlendi
banner90
banner99

İNGİLİZ ÇİFT DEHŞETİ YAŞADILA Otel’de dün sabah çıkan yangında İngiliz uyruklu otel müşterisi Hughes çiftinin kaldığı odada henüz tespit edilemeyen bir nedenle çıkan yangında, 71 yaşındaki Patricia Elizabeth Ann Hughes feci şekilde can verdi. Olay anında Hughes’in, 62 yaşındaki eşi Patrick Magee ikinci kattan atlayarak, alevlerden kaçmayı başardı. Dumandan etkilenen çok sayıda kişi ile kaldıkları odaların balkonundan atlamaları sonucu yaralananlar, ambulanslarla bölgedeki sağlık ocağı, özel hastane ve devlet hastanelerine sevk edildi.

OTELDE BÜYÜK HASAR VAR… LA Otel’de çıkan ve henüz nedeni belirlenemeyen yangın sonucu 6 oda ile 40 metrelik koridor tamamen yanarken, 10 konaklama odası kısmen hasar gördü. Otelde kalan turistler ve konuklar, bölgedeki otellere yerleştirildi. Yaşanan üzücü olay sonrası, bölgedeki oteller, LA Otel müşterilerine kapılarını açtı. Yangın nedeniyle turistler, korku dolu anlar yaşadı. Girne Polis Müdürlüğü ekibi, yangınla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Olay yerini inceleme ekibi otelde saatler süren inceleme gerçekleştirdi. Olayla ilgili hem polisin hem de itfaiyenin çalışmalarını sürdürdüğü açıklandı.

Doğan SAMER

LA Otel’de dün sabah çıkan yangında can pazarı yaşandı. 71 yaşındaki İngiliz uyruklu otel müşterisi Patricia Elizabeth Ann Hughes yaşamını yitirdi.

Yangın saat 08.45’te 71 yaşındaki İngiliz uyruklu otel müşterisi Patricia Elizabeth Ann Hughes ile eşinin kaldığı otelin ikinci katındaki, 236 numaralı odada başladı.

Yangın anında otel müşterileri ve otel çalışanları büyük panik yaşadı. Yangına müdahale eden itfaiye ile polis ekibi ve belediye çalışanları oteli hızla tahliye etti.

Dumandan etkilenen çok sayıda kişi ile kaldıkları odaların balkonundan atlayıp yaralananlar olay yerine çağrılan ambulanslarla bölgedeki sağlık ocağı, özel hastane ve devlet hastanelerine sevk edildi.

Yangın yaklaşık bir saatte kontrol altına alınabildi. Alevleri kontrol altına alan itfaiye ekibi, saatler süren soğutma çalışması yaptı.

Hughes, ikinci kattan atladı

İngiliz uyruklu otel müşterisi Patricia Elizabeth Ann Hughes’ın, 62 yaşındaki eşi Patrick Magee 236 numaralı odanın balkonundan aşağıya atlayarak hayatını kurtardı.

Hughes, 112 Acil Servis Ambulansı ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hughes’ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Hughes’in ölüm sebebi henüz belirlenemedi

Patricia Elizabeth Ann Hughes'e dün otopsi yapıldı. Hughes'in ölüm sebebinin tespiti için kan ve doku örnekleri alındığı açıklandı.

Kesin ölüm sebebinin yapılacak tetkiklerin ardından belirleneceği kaydedildi. Hughes’in cesedinin tamamen yandığı bilgisine ulaşıldı.

Çiftin kavga ettiği iddiası…

banner134
236 numaralı odada kalan çiftin olaydan önce kavga ettikleri bilgisi de araştırıldı. Polis, ilk incelemelere göre cinayet bulgusuna rastlamadı. Ancak polisin her ihtimal üzerinde durduğu ve olayı çok yönlü soruşturduğu bilgisine ulaşıldı.

Yangının çıkış nedeni “elektrik arızası” olabilir

İtfaiye ekibinin ilk incelemelerine göre, 236 numaralı odada çıkan yangının, ilk incelemelere göre elektrik arızasından çıkmış olabileceği bilgisine ulaşıldı.

Olayla ilgili hem polisin hem de itfaiyenin çalışmalarını sürdürdüğü açıklandı.

6 oda ve 40 metrelik koridor tamamen yandı

LA Otel’de çıkan ve henüz nedeni belirlenemeyen yangın sonucu 6 oda ile 40 metrelik koridor tamamen yanarken, 10 konaklama odası kısmen hasar gördü. Oluşan ısı ve dumandan ise otel hasar gördü.

LA Otel’de kalan turistler ve konuklar, bölgedeki otellere yerleştirildi. Yaşanan üzücü olay sonrası, bölgedeki oteller LA Otel müşterilerine kapılarını açtı. Yangın nedeniyle turistler, korku dolu anlar yaşadı.

Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı

Girne Polis Müdürlüğü ekibi, yangınla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Olay yerini inceleme ekibi otelde saatler süren inceleme gerçekleştirdi.

Polis, gün boyu çalışanlardan ifadeler temin etti. Yangında yaşamını yitiren Patricia Elizabeth Ann Hughes, polis ambulansı ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.
 

Tatar: Olayla ilgili bir takım spekülasyonlar var
 

Başbakan Ersin Tatar, bir İngiliz turistin çıkan yangın nedeniyle hayatını kaybettiği Lapta’daki LA Otel’e gitti, yetkililerden bilgi aldı.
   Kısa bir açıklama yapan ve üzgün olduğunu dile getiren Başbakan, yangının İngiliz vatandaşı karı kocanın odasına çıktığını, kadın turistin hayatını kaybettiğini, eşinin de hastaneye kaldırıldığını söyledi.
   Olayla ilgili bir takım spekülasyonlar olduğunu, karı kocanın tartıştığının duyulduğunu dile getiren Başbakan, konunun araştırıldığını, daha sağlıklı açıklamanın araştırma sonuçlanınca yapılabileceğini söyledi.
   Başbakan, bölge sakinlerine, müşterilere, otel sahiplerine ve çalışanlarına geçmiş olsun demek için Lapta’ya geldiklerini belirterek, “Buradayız, meseleye sahip çıkıyoruz” dedi.
   Böyle üzücü olayların dünyanın her yerinde olabileceğini dile getiren Başbakan, “Önemli olan anında müdahale etmek, sebepleri öğrenmek ve tedbirler almaktır” dedi. Tatar, bu olayda zafiyet varsa bunun belirlenmesi ve değerlendirilmesi, başka yerlerde benzer üzücü olayların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması, her olaydan dersler çıkarılması gerektiğini kaydetti.

Aktuğ: Üzgünüz, kötü bir gün yaşıyoruz


   Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, dün sabah saat 08.15 sularında bölgedeki vatandaşların dumanı gördüğünü ve kendilerine de haber verdiğini, belediye ekiplerinin olay yerine gönderildiğini anlattı.
   Aktuğ, “İnsanlar balkonda, dumandan, yangından kaçmaya çalışıyordu. Bölgeden geçen bir forklift ve belediyeye ait forkliftle onları balkondan aldık. Üzgünüz, kötü bir gün yaşıyoruz” dedi.
   Aktuğ, itfaiyenin ve polisin de hemen olay yerine geldiğini dile getirdi.
   Otelde, 24 kişinin konakladığı bilgisini aldıklarını söyleyen Mustafa Aktuğ, otelde kalan turistlerin diğer otellere yerleştirildiğini söyledi. Mustafa Aktuğ, turistlere kapılarını açan otellere teşekkür etti.

 

Güneş: Bölge için de ülke için de üzücü bir olay


   Girne Kaymakamı Sinan Güneş, hem bölge hem de ülke için üzücü bir olay yaşandığını söyledi.
   Yangının bir odada çıktığını ve daha sonra diğer odalara yayıldığını anlatan Güneş, bölgeye yakın belediye ekiplerinin olması, itfaiyenin erken zamanda müdahale etmesinin daha fazla can kaybı yaşanmasının önüne geçtiğini kaydetti.
   Güneş, polisin bölgede incelemesini sürdürdüğünü, soğutma çalışmalarının yapıldığını kaydetti, bundan sonraki açıklamaların teknik incelemelerden sonra olacağını dile getirdi.
   Güneş, herkese geçmiş olsun dileklerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75