banner6

Oto Elektrikçiler Birliği, Esef Karataş'ı yeniden başkan seçti

banner37

Kıbrıs Türk Oto Elektrikçiler Birliği’nin Olağan Genel Kurulu’nda Esef Karataş yeniden başkan seçildi.

Oto Elektrikçiler Birliği, Esef Karataş'ı yeniden başkan seçti
banner150 banner151 banner143

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’ndan (KTEZO) verilen bilgiye göre, KTEZO Başkanı Mahmut Kanber Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, birliklerin Oda çatısı altında örgütlenmesine destek verdiklerini, çünkü mesleki sorunların çözümü ve mesleklerin kalite ile standartlarının artırılmasının el birliğiyle çalışarak gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

İş güvenliği, çevrenin korunması ve atık maddelerin geri dönüşümünün sağlanması amacıyla akülerin araçlarda kullanıldıktan sonra mutlaka geri dönüşüme gönderilmesinin gerekliliğine de değinen Kanber, arabalara takılacak akülerin yetkili oto elektrikçiler tarafından takılması için birliğe destek vereceklerini belirtti.

Birlik Başkanı Esef Karataş da yaptığı konuşmada, oto elektrikçilerin daha kaliteli hizmet vermek için sürekli kendilerini ve işyerlerini gerek eğitim, gerekse de teknolojik açıdan geliştirerek yenilediklerini ifade etti.

Mesleki açıdan en büyük sorunlarından bir tanesinin kaçak ve kayıt dışılık olduğunu belirten Karataş, sanayi bölgelerindeki arsaların dağıtımına da değinerek, adil dağılıma dikkat edilmesi ve sanayi bölgelerinde oto elektrikçilerin daha çok yer alması gerektiğini belirtti.

Genel Kurulda Deniz Aras, Çetin Korkmazhan, Apto Okur, Mustafa Budak, Fahri Karaca, Mehmet İzveren, Hüseyin Debreli, Veysel Uyanık, Ali Balkay, Adem Balçıközü yönetim kuruluna; Necip Tunç ve Semir Dağlı ise yedek üyeliğe seçildi. Deniz Aras As Başkan, Çetin Korkmazhan Sayman, Apto Okur ise Yazman görevine getirildi.

Birliğin Disiplin Kurulu ise Murat Çalışkan ve Hüseyin Korkmazhan’dan oluştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 18:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110