Otobüste '13 yaşındaki kız çocuğuna taciz' iddiası

banner37

Girne-Lefkoşa güzergahında minibüs şoförlüğü yapan 64 yaşındaki C.Ö.’nün minibüste yolcu olarak bulunan 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu öne sürüldü

banner87
Otobüste '13 yaşındaki kız çocuğuna taciz' iddiası
banner99
banner90

Ahmet VAMIK

Girne-Lefkoşa güzergahında minibüs şoförlüğü yapan 64 yaşındaki C.Ö., minibüste yolcu olarak bulunan 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan zanlı, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
Mahkemeye bilgi veren polis, zanlı C.Ö.’nün 13 yaşındaki S.K.’ya vites değiştirirken dokunduğunu kabul ettiğini fakat bunda bir art niyet ya da kasıt olmadığını savunduğunu kaydetti. 

Aile şikayetçi oldu

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Boğaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Sami Güneş’i tanık olarak dinletti.

banner9
Zanlı C.Ö.’nün 24 Temmuz günü Girne-Lefkoşa Anayolu’nda meydana gelen “Cinsel Saldırı” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Sami Güneş, minibüs şoförlüğü yapan zanlının seyir halindeyken yan koltuğunda oturan ve araçta yolcu olarak bulunan 13 yaşındaki S.K.’nın vücuduna dokunduğu iddiasıyla gözaltına alındığını dile getirdi.

Güneş, müşteki S.K.’nın söz konusu olayı önce 16 yaşındaki yeğenine söylediğini, daha sonra annesine olayı anlatması üzerine ailenin polise giderek zanlı hakkında şikayetçi olduğunu da belirtti.

Zanlı: Kasıtlı olarak dokunmadım

Zanlının, aracın vitesini değiştirme esnasında müşteki S.K.’nin bacağına, göbeğine ve omzuna dokunduğuna yönelik suçlamalarla ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini belirten Sami Güneş, zanlı C.Ö.’nün 13 yaşındaki S.K.’ya vites değiştirirken dokunduğunu kabul ettiğini fakat bunda bir art niyet ya da kasıt olmadığını savunduğunu kaydetti. 

Zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Güneş, geçmişte başka herhangi bir sabıkası bulunmayan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 2 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı 1 kişinin zanlı lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner109