Ouenjli, cezaevine gitti, Rahmani, serbest kaldı

banner37

Gazimağusa’da meydana gelen silahlı soygun meselesinin zanlısı olarak aranan ve Girne’de uyuşturucuyla yakalanan Nawfal El Ouenjli ve kız arkadaşı Negin Rahmani’nin hakkındaki uyuşturucu soruşturması tamamlandı

Ouenjli, cezaevine gitti, Rahmani, serbest kaldı
banner8

   Gazimağusa’da 13 Ekim’de meydana gelen bir silahlı soygun meselesinin zanlısı olarak aranırken, 16 Ekim’de Girne’de uyuşturucuyla yakalanan Nawfal El Ouenjli yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi, uyuşturucu evinde bulunan ve Ouenjli’nin yerini polise bildiren kız arkadaşı Negin Rahmani ise ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   İranlı olan iki zanlı dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Murat Döşenci, 16 Ekim 2020 tarihinde saat 14.50 raddelerinde,13 Ekim 2020 tarihinde Gazimağusa’da meydana gelen silahlı soygun meselesi ile ilgili olarak aranmakta olan Nawfal El Ouenjli’nin kız arkadaşı Negin Rahmani’nin ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan aramada; ikametgâhın yatak odasında şeffaf naylona sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını ve zanlı Rahmani’nin suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.

   Döşenci, zanlının tutuklanmasının ardından yapılan sorgusunda ve vermiş olduğu gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddenin zanlı Nawfal El Ouenjli’nin olduğunu beyan ettiğini kaydetti.

   Zanlı Nawfal El Ouenjli’nin de tespit edilerek tutuklandığını ifade eden Döşenci, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.

   Mahkeme, yasal statüsü olmayan Nawfal EL Ouenjli’yi 2 ay süreyle cezaevine gönderirken, Negin Rahmani’yi ise 5 bin TL nakdi teminata bağladı ve yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak serbest bırakılmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75