banner6

'Özçınar halkın parasını  'şatafat' için kullanıyor'

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın Güzelyurt Portakal Festival için 1 milyon TL’nin üzerinde harcama yaptığını savunarak, Özçınar’ı halkın parasını “şatafat için” kullanmakla suçladı.

'Özçınar halkın parasını  'şatafat' için kullanıyor'
banner151 banner143

Partinin Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamada,  Özçınar’ın yasaları çiğnediği, suç işlediği, miktarı belli olmayan festival bütçesiyle Belediye Meclisi’nin onayı olmadan yola çıktığı savunuldu, Belediye Başkanı’na “harcamalarınızı bir kez daha gözden geçirin” çağrısı yapıldı.

Özçınar’ın yıllardır Güzelyurt Atatürk Düğün Salonu’nun tuvalet sorununu çözmediğini da savunan CTP Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu, “Belediye Başkanı bir festival için 1 milyon TL’nin üzerinde harcama yapma cesaretini nereden alıyor?” diye sordu.

“Belediye başkanı ve müdürü ne yapmaya çalışıyor?”

Tüm harcamaların şeffaf şekilde yapılması konusunda hassasiyet bildiren CTP Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İhaleye çıkmadan 40 bin dergi, yüzlerce billboard, afiş ve reklam işi yaptıran 300’ün üzerinde kişiyi yurt dışından festivale davet eden, halkın parasını şatafat adına harcayan Belediye Başkanı’na dur diyoruz. Yurt dışından getireceği sahne sanatçılarına ne kadar ücret ödeyeceğini sadece kendisi ve müdürü biliyorsa bu konuda şaibe yok mu? Sayıştay raporlarında geçtiğimiz yıllarda festival giderleri konusunda birçok usulsüzlük yapıldığı var. Bunlar ortada dururken tüm uyarıları kulak ardı eden Belediye Başkanı ve müdürü acaba ne yapmaya çalışıyor?"

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 14:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104