Özçınar: Hedefimiz daha güçlü şekilde bu platformda yerimizi almak

banner37

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG-MEWA) 6. Kongresi, 9-10 Temmuz tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman’da yapıldı. 

Özçınar: Hedefimiz daha güçlü şekilde bu platformda yerimizi almak
banner8

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 2016-2019 yıllarını kapsayan dönemde de yürüttüğü, UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çevre Komitesi Eş Başkanlığı’na 2019-2022 dönemi için yeniden seçildi.

Katıldıkları kongre sırasında çok yararlı temaslar yapma imkanı bulduklarını söyleyen Mahmut Özçınar, UCLG-MEWA ile ilişkilere son derece önem verdiklerini belirtti.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, elde edilen pozisyonlar ve hedefleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

banner134

Özçınar, “K.T. Belediyeler Birliği’nin bünyesinde bulundurduğu, Güzelyurt, Girne ve Beyarmudu Belediyelerinin temsil edildiği kongre sonucunda elde edilen pozisyonlar çok önemlidir. Girne Belediyesi, Kültür ve Turizm Komitesi Başkanlığı’na, Güzelyurt Belediyesi, Çevre Komitesi Eş Başkanlığı’na, Beyarmudu Belediyesi ise Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Eş Başkanlığı’na seçildi. Bu güçlü temsiliyetle, yerel yönetimler olarak sürdürdüğümüz çalışmalar da ivme kazanacaktır.  K. T. Belediyeler Birliği ile UCLG-MEWA arasında yürüttüğümüz iyi ilişkiler sayesinde, temsiliyetimizi güçlendirmiş bulunuyoruz. Bu, ülkemizin tanıtımı ve temsiliyetimiz için son derece önemlidir. Hedefimiz daha güçlü şekilde bu platformda yerimizi almak” dedi.

UCLG-MEWA; yerel yönetimler arasında iş birliklerinin kurulmasını sağlamak, yerel yönetimlerin değerlerini, amaçlarını korumak ve uluslararası deneyimleri paylaşmak amacıyla kurulmuş, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (UCLG) Orta Doğu ve Batı Asya organizasyonudur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75