Özçınar: Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı durmak hepimizin görevi

banner37

Özçınar: Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı durmak hepimizin görevi
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, “Verilen eşitlik ve özgürlük mücadelesine destek olmak, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı durmak hepimizin görevidir” dedi.

Özçınar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Aydınlık toplumların temelinin oluşmasında kadınların büyük rol oynadığını belirten Özçınar, kadınların ayrıca, hayatın her alanında fırsat eşitliğinin sağlanması için çabalarken, bir yıldan bu yana da Kovid-19 salgınına karşı etkin mücadele sürdürdüğünü ifade etti.

banner134
Kadınların salgına karşı verilen mücadelede de en ön saflarda yer aldığına dikkat çeken Özçınar, “Salgınla birlikte yaşanan endişe ve mecbur kalınan kısıtlamalar neticesinde evlerimiz daha fazla vakit geçirdiğimiz mekanlar olurken, kadınlarımızın yükü daha da artmıştır” dedi.

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabırla hayatın her alanında mücadele eden kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almalarının, güçlü toplumların oluşması açısından büyük önem arz ettiğini vurgulayan Özçınar, bu nedenle kadınların gelecekle ilgili söz sahibi olmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

“Verilen eşitlik ve özgürlük mücadelesine destek olmak, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı durmak hepimizin görevidir” ifadelerini kullanan Özçınar, “Sevgi ve özverinin sembolü olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarken, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75