Özçınar’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

banner37

Özçınar’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
banner99

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, öğretmenlerin, toplumların gelişmesine çok değerli katkılar sağladığını kaydetti.
Özçınar mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihinin, Öğretmenler Günü olarak kutlandığını belirtti.

banner134
Aydınlık yarınların mimarları, dünden bugüne her çocuğun hayatına dokunan öğretmenlerin, toplumların gelişmesine çok değerli katkılar sağladığına işaret eden Özçınar, öğretmenlerin; ailesine, topluma ve ülkesine yararlı nesiller kazandırmak için, fedakarlıkla, büyük emekler harcayıp, sabır ve hoşgörü ile gençleri geleceğe hazırladıklarını vurguladı.
Özçınar mesajında, “Bu özel gün vesilesiyle, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, sonsuzluğa göçen tüm öğretmenlerimizi rahmetle anarken, bu kutsal mesleği ifa eden tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygı ile selamlar, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75