banner6

Özel Eğitim Merkezi öğrencileri eserlerini sergiledi

banner37

Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin katıldıkları atölye çalışmalarında ürettikleri eserleri ve yaptıkları çalışmaların yer aldığı sergi ve kermes, Gazimağusa Buğday Camii’sinde gerçekleşti

Özel Eğitim Merkezi öğrencileri eserlerini sergiledi
banner151 banner143

Öğrencilerin mutfak, sera, ahşap, ebru, seramik, dikiş, mum ve sabun atölyelerinde yaptıkları eserlerin satışa sunulduğu kermeste, Telsim’in “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam” fotoğraf yarışmasında sergileme alan fotoğraflar da kermeste yer aldı.

Özel gereksinimli çocukların sadece akademik eğitim almadıklarını, onları hayata hazırlayan eğitimler ve atölye çalışmalarına kattıklarını söyleyen Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Emirali Evcimen, öğrencileri yapılandırılmış özel atölyelerle hayata hazırladıklarını belirtti.

Altı yıl önce oluşturdukları ekiple, atölye çalışmalarını başlatıklarını ifade eden Evcimen, engelli çocuklara yaşamda hangi konularda yardımcı olacaksa o başlıklar altında atölyeler oluşturduklarını söyledi. Mutfak, seramik, ahşap, dikiş ve sera atölyelerini oluşturduklarını ve bu atölyelerle birlikte, çocukların yaşamlarında yer alacak bir takım bilgileri uygulamaya başladıklarını gördükçe çok mutlu olduklarını söyleyen Evcimen, bu yıl ilk kez sergiyi okul dışında tarihi bir mekanda yapmak istediklerini ifade ederek, Telsim’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sergi ve Kermes’te yer alan atölye çalışmlarının ürünleri Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi yararına satışa sunuldu. Sergiye katılan katılımcılar öğrencilerin eserlerini görmek fırsatı bulurken, mutfak atölyelerinde yaptıkları yiyecekleri tatma imkanı buldular. Sergi, Gazimağusa Suriçi’ni gezen turistler tarafından da yoğun ilgi gördü.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 18:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104