banner6

Özel hayatın gizliliğini ihlalden suçlanıyorlar

banner37

Özel hayatın gizliliğini ihlalden suçlanıyorlar
banner150

banner150

banner99

KKTC Fenerbahçeliler Derneği ile KKTC Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği yetkililerinin, Yenişehir bölgesinde faaliyet gösteren bir restoranda yaptıkları toplantının ardından mekanın güvenlik kamera kaydını alıp, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaşan Erçin Çoban ve Çağkan Neşeli, teminat duruşmasına çıkarıldı.

   Erçin Çoban ile Hüseyin Dağlı’nın söz konusu restorandan görüntüyü temin ettiği, Çağkan Neşeli’nin ise Facebook’ta paylaştığı tespit edildi. Meselede mekan sahibi Ö.T de teminata bağlandı.    

   4 zanlı da “Özel hayatın Gizliliğini ihlal ve yayma suçundan tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı. Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Mustafa Sensev’i dinletti.
   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mustafa Sensev, 25 Nisan 2022 tarihinde KKTC Fenerbahçeliler Derneği ile KKTC Fenerbahçeli İş insanları Derneği yetkililerinin, Yenişehir bölgesinde faaliyet gösteren bir restoranda gerçekleştirmiş olduğu toplantının ardından, bahse konu mekanın güvenlik kamera kaydının usulsüz bir şekilde telefon ile kayda alındığını, zanlı Çağkan Neşeli tarafından sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaşıldığını kaydetti.

   Sensev, mesele ile ilgili yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek,   zanlıların, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların davasında hazır olması maksadıyla yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 10’ar bin TL nakit teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 200 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.
  

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2023, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104