Özel sektörde çalışanlara ek maaş müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’den Turizm başta olmak üzere özel sektörde Çalışanlara Ek Maaş Müjdesi

Özel sektörde çalışanlara ek maaş müjdesi

Turizm başta olmak üzere özel sektörde çalışan ve çalıştırılacak yerli işgücü istihdamına ek maaş desteği geliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı ile KOBİGEM tarafından yürütülmekte olan “KKTC Turizm Potansiyellerini Geliştirme ve Çalışma Standartlarının Uluslararsı Standartlara Ulaştırma” tanıtım toplantısına katıldı.

Çeler, toplantıda yaptığı konuşmada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından turizm başta olmak üzere özel sektöre yönelik olarak “Maaş Desteği” projesi hazırlandığını ve 2 yıl süreyle yerli işgücüne ek maaş desteği sağlanacağını açıkladı.

Özellikle gençler arasındaki işsizliği kaldırmak hem de başta turizm alanında KKTC vatandaşını istihdam etmek adına bu projeyi hazırladıklarını söyleyen Çeler, turizmin yanı sıra sanayi ve hizmet sektöründe yerli işgücü istihdamını teşvik ederek ülke ekonomisine katkı sağlanacağını ifade etti. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler söz konusu maaş desteğinin İhtiyat Sandığı’nın İDM (İstihdam Destek Merkezi) fonundan karşılanacağını söyledi.

İştirakçiye verilen faiz oranı yüzde 13’ten yüzde 19’a yükselildi

Çeler ayrıca 2 Ekim’den itibaren iştirakciye verilen faiz oranının yüzde 13’ten yüzde 19’a yükseltildiğini açıkladı. Bakan Çeler, İhtiyat Sandığı yönetim kurulu toplantısında bugün alınan kararı sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER