banner6

Özersay'dan Galanos'a Maraş yanıtı

banner37

"Kapalı Maraş’ın eski sakinlerinin mülkiyet haklarına halel gelmeyecek adımları atacağımızı açıkça ortaya koyduk"

Özersay'dan Galanos'a Maraş yanıtı
banner151 banner143

"Önyargılı açıklamalardan kaçının"

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Hükümetin Maraş'la ilgili kararıyla, kapalı Maraş'ın eski sakinlerinin mülkiyete dair haklarına halel gelmeyecek adımlar atacaklarını açıkça ortaya koyduklarını belirtti.

Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kıbrıslı Rum sözde Maraş belediye başkanı Aleksis Galanos'un şahsını da hedef alan açıklamalarını yanıtladı ve " Önyargılı açıklamalar yapmaktan kaçınsınlar" çağrısında bulundu.

"Biz yaptığımız açıklamayla kapalı Maraş'ın eski sakinlerinin mülkiyete dair haklarına halel gelmeyecek adımlar atacağımızı açıkça ortaya koyduk" diyen Özersay, Maraş'ın eski sakinlerini paydaşlardan birisi olarak gördüklerini belirtti.

Kudret Özersay açıklamasında, "Neyin ne olduğunu ortaya çıkaracak, verileri ve bugünkü durumu herkesin net şekilde anlamasına yardımcı olacak bir envanter çalışmasından çekinmelerine, bunun üzerinden insanları yanlış yönlendirmelerine hiç gerek yoktur. Bu statükonun değişmesini isteyen herkes bazı açılardan eski ezberlerin dışına çıkmak zorundadır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 22:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104