banner6

Özersay: İki tarafın iş birliği anlamlı sonuç alınabilmesini sağlayabilir

banner37

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, insan kaçakçılığı ve yasa dışı göçle mücadeleye değinerek, "Kıbrıs gibi bir yerde ancak ortak bir mücadele ve iki tarafın iş birliği anlamlı sonuç alınabilmesini sağlayabilir.” dedi.

Özersay: İki tarafın iş birliği anlamlı sonuç alınabilmesini sağlayabilir
banner150

banner150 banner150

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabı üzerinden Güney Kıbrıs’taki şiddete varan yabancı düşmanlığı ve ırkçı yaklaşımlara işaret etti.

HP Genel Başkanı Özersay, “Güney Kıbrıs’ta şiddete varan yabancı düşmanlığı ve ırkçı yaklaşımlar son günlerde arka arkaya masum insanlara, mallarına ve yaşadıkları yerlere dönük olarak yapılan cüretkar saldırılarla endişe verici bir noktaya vardı” açıklamasını yaptı.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bu türden ırkçılığı ve yabancı düşmanlığını oya dönüştürmek için ortaya çıkan ve güçlenen siyasi hareketler olduğuna dikkat çeken Özersay, şöyle devam etti:

“Güneyde de bu türden öfke ve nefreti siyaseten istismar edip körükleyen hareketler güç kazanıyor. Erken zamanda tedbir almazlarsa daha çok masum insanın canı yanacak. Bu türden çağ dışı bir zihniyetle mücadele bir yana insan kaçakçılığı ve yasa dışı göçle Kıbrıs gibi bir yerde ancak ortak bir mücadele ve iki tarafın iş birliği anlamlı sonuç alınabilmesini sağlayabilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104