banner6

Özersay: Kağıt üzerinde değilse bile fiiliyatta Pile'yi kaybederiz

banner37

Halkın Partisi  (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, partisinden bir heyetle birlikte Beyarmudu ve Pile köylerini gezerek vatandaşlarla bir araya geldi, sorunlarını dinledi.

Özersay: Kağıt üzerinde değilse bile fiiliyatta Pile'yi kaybederiz
banner151 banner143

HP’den yapılan açıklamaya göre Özersay ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, bugüne kadar  göreve gelen hükümetlerin Pile’de yaşayan vatandaşlara bu ülkenin vatandaşı olduklarını hissettirecek bir hizmet sunmadıkları gibi attıkları her adımla insanların hayatlarını daha da zorlaştırdıklarını ileri sürdü.

Özersay, gençlerin evlerini yapacakları arazilere sahip olmamalarının, sınırdan geçişte özellikle inşaat malzemesi ve benzeri eşyaların köye getirilmesinde yaşanan sıkıntıların ve köye giriş-çıkış açısından yaşanan zorlukların pek çok Pileliyi yıldırdığını ve göçe zorladığını vurguladı.

Özersay, “İyi bir planlama yapmaz, bu insanlara sahip çıkmazsak kağıt üzerinde değilse bile fiiliyatta Pile’yi kaybederiz” dedi.

Özersay, Beyarmudu’nun farklı geçiş noktalarında; zaman zaman gerek polis-muhaceret, gerekse gümrük açısından keyfi uygulamalar yapıldığını, sadece burada değil, devletin farklı kademelerinde de  keyfi uygulamalar yapıldığını belirterek, bunların  kamuda zamanla yerleşen disiplinsizlikten ve farklı nedenlere dayanan keyfilikten kaynaklandığını söyledi.

HP Genel Başkanı Özersay mesai saatleri konusunda da, sorunun yarım saat önce veya yarım saat sonra sorunu olmadığını, önemli olanın  belirlenecek mesai saatlerine uyulması ve mesai saatlerinde vatandaş için  verimli hizmet üretilmesi olduğunu vurguladı.

Kamuda toplu kadrolama konusuna da değinen Özersay, sınavsız, sorgusuz, kritersiz kadrolamanın bugüne değin yapılan yanlışların, yaratılan adaletsizliğin kalıcılaşmasına neden olacağına işaret etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsüm
Gülsüm - 12 ay Önce

Kayıt işlemi dün gerçekleitirdik 100 tl istediler vemek zorunda kaldik ama bu pandemide kim sıkişik deglki herkezin durumu ortada malesefki düşünen kimse yok ne devletimiz nede milletimiz ki bunun yanında daha okul masrafı var daha isteyecek çok şeyleri olacaktir

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104