Özersay: Kamunun ve özelin sırtına yük koyarak hayat pahalılığı ödemek doğru değildir

banner37

Özersay: Kamunun ve özelin sırtına yük koyarak hayat pahalılığı ödemek doğru değildir
banner90
banner8

HP Milletvekili Kudret Özersay sosyal medyada yaptığı paylaşımda kamuda çalışanlara hayat pahalılılığı vermek bu devletin sorumluluğudur ve doğru birşeydir fakat bunu ödemek için zam yaptım dersiniz hayatı pahalılaştırmış olursunuz dedi. Özel sektörde asgari ücret artırma konusunda yeni ve yaratıcı fikirlerin geliştirilmesi gerektiğini söylen Özersay, hükümetin Türkiye'ye yaptığı ziyaretten istenilenden fazla kaynak aldığını söyledi.

Özersay'ın sosyal medya paylaşımı ise şöyle:

Başbakan Ersan Saner, dün meclis kürsüsüne çıktı ve dedi ki; Kamuda çalışanlara hayat pahalılığını verebilmek için harçlara zam yaptık. Bu kendi içinde çelişkili bir mantıktır ve adaletsizlik içerir. Kamuda çalışanlara hayat pahalılığını vermek devletin sorumluluğudur. Evet doğru bir şeydir, çünkü alım gücü erir.

banner134
Hayat pahalılığını artıran zamlardır. Bunu ödemek için zam yaptım derseniz “Hayatı pahalılaştırdım” demiş oluyorsunuz. Hem kamuda çalışanlar için hem de özel de çalışanların üzerine yük koyup hayat pahalılığını ödemek doğru değildir.

Özelde de hayat pahalılığını az da olsa kapatabilecek asgari ücreti artırma konusunda yeni ve yaratıcı fikir geliştirilmesi gerekir. Başbakan olarak Türkiye’ye yaptığınız ziyarette istediğinizden de fazla kaynak aldınız.

Ocak ayının başında hayat pahalılığı meselesinin önünüze geleceğini bilmez miydiniz? Hesabınızın içinde bu yok muydu? Bunu zamlarla mı kapatmayı hesaplıyordunuz? O zaman sizin hesabınız baştan yanlış demektir.

2020’nin başında şimdinin Ekonomi Bakanı, o dönemin muhalefeti Sayın Erhan Arıklı defalarca kürsüye çıkarak “Türkiye’den aldığınız kaynağın kalemleri, alt kalemleri nedir, açıklayın, şeffaf olun” demişti. Şu anda ben soruyorum; Bakanlar Kurulu’ndaki arkadaşlarınıza kalemleri soruyor musunuz? Hayat pahalılığını düşünmedik mi diyor musunuz?

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75