Özersay: Solunum cihazları sipariş edildi, parasal sorun yok

banner37

banner87
Özersay: Solunum cihazları sipariş edildi, parasal sorun yok
banner90
banner99

“TESTLER İÇİN YETERLİ KİT VAR”

Covid-19 teşhisi için kullanılan kitler konusunda sosyal medyadan pek çok yorum yapıldığına işaret eden Özersay, bahse konu kitlerden ellerinde yeterince bulunduğunu, bunun yanısıra yeni alımların da söz konusu olduğunu söyledi.

“SOLUNUM CİHAZLARI SİPARİŞ EDİLDİ, PARASAL SORUN YOK”

Kudret Özersay, solunum cihazları ile ilgili ise yeni alımların da söz konusu olduğunu ifade etti.

Yeni kit ve solunum cihazlarının alımlarında parasal sıkıntı olmadığını belirten Özersay, karşılaştıkları engellin ülkelerin kit ve solunum cihazlarının ihracatına virüs salgınından dolayı, kendi ihtiyaçlarını da dikkate alarak koyduğu sınırlama olduğunu söyledi.

EKONOMİK TEDBİRLER

Visüs salgınından dolayı alınması gereken ekonomik tedbirler konusuna da değinen Özersay, bu konuda beklentilerin buluduğunun bilincinde olduklarını, bazı hazırlıkların somutlaştığını ancak tedbirlerin yansımasını öngörmek gerektiğini aksi halde beklenen sonucun çıkmayabileceğini ifade etti ve biraz daha sabredilmesini istedi. Özersay, ilgili bürokratların da katılımıyla bu konudaki çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

“HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR, KRİZDEN BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ”

“Bu kriz sadece Kıbrıslı Türklerin değil, dünyanın krizidir. Bu sadece hükümetin değil, hepimizin meselesidir” diyen Özersay fedakarlık yaparak çalışmaya devam eden, basın mensupları gibi çok sayıda insan bulunduğuna da dikkat çekti.

Kudret Özersay, zorunlu kalmadıkça evden çıkılmaması, toplu mekanlarda bulunulmaması gerektiği uyarısını da yineledi ve birlik çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108