Özersay yeni tedbirleri açıkladı

banner37

Özersay yeni tedbirleri açıkladı
banner90
banner99

Bakanlar Kurulu bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında ekonomik ve koronavirüs tedbirleri kapsamında bir dizi karar üretti. Alınan karaları Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay açıkladı.

banner134
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, öncelikle bütçe bağlamında Maliye Bakanlığı’nın da yapmış olduğu teklif çerçevesinde bütçedeki bazı ödeneklerin ek ödenek kalemine aktarılmasına karar verildi.

Alınan ek tedbirler kapsamında bazı yeni ihtiyaçların ortaya çıktığını bunların da mali boyutu olduğuna işaret den Özersay, bu ihtiyaçların giderilebilmesi için Cumhurbaşkanlığı ve bazı bakanlıkların bazı ödeneklerinin, ek ödenek kalemine aktarılacağını kaydetti. Kudret Özersay, toplantıda alınan bir diğer önemli kararın ise Pile’yle ilgili olduğunu belirtti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir parçası olan Pile’nin Güney Kıbrıs’a açık olması ve serbest dolaşımın mümkün olması nedeniyle sağlık bağlamında ilave tedbirler alındığını anımsatan Özersay, Pile köyündeki halkın taleplerini de dikkate alarak Akdoğan’da bulunan ambulans hizmetinin gerekli sağlık personeli ile birlikte bir talep gelmesi durumunda Pile’deki vatandaşların hizmetine verileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75