Özgöçmen: Sağlık siyasete kurban edildi

banner37

Hemşireler ve Ebeler Sendikası pandemi sürecini değerlendirdi

Özgöçmen: Sağlık siyasete kurban edildi
banner90
banner8

Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, sağlığın siyasete kurban edildiğini söyledi.

KIBRIS TV ekranlarında yayınlanan Elif Şen Çatal’ın Manşet adlı programına konuk olan Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, ülkemizde Mart ayından itibaren yaşanan sağlık sorunlarını ve gelişmeleri değerlendirdi. 1 Temmuz 2020 tarihinde kapıların açılmasıyla virüsü ithal ettiğimizi savunan Özgöçmen, bunun kaçınılmaz bir sonuç olduğunu ancak yanlış uygulanan politikalarla başarısızlıkların da beraberinde geldiğini kaydetti.

“YAPILMASI GEREKENLER YAPILMADI”

“Kapanma sürecinde yapılması gereken sağlam bir sağlık sistemi oluşturmaktı” diyen Özgöçmen, şöyle konuştu;

“Biz en başından beri hastalıkta hazırlıklı olmamız gerektiğiydi. Sağlık çalışanlarının, hekimlerin, hemşirelerin ve pandemi kliniklerinde çalışacak tüm personelin bu savaşa karşı hazır hale getirilmesi gerekiyordu. Bu noktada yeterli çalışmaların yapıldığını düşünmüyorum. Bize göre yapılması gereken ya sağlık sistemini gerçekten çok güçlü hale getirmek ya da içinde bulunduğumuz şartlara göre hareket etmekti.”

banner134
PANDEMİ KLİNİKLERİ YÜZDE YÜZ DOLU

Gelinen noktada COVİD 19 kliniklerinin yüzde yüz dolulukla hizmet verdiğini vurgulayan Özgöçmen, gelen yolcular ve ülkede iç bulaşın başlamasıyla taburcu edilen hastaların yerine yeni yatışların geldiğini anlattı.Özgöçmen bu durumun endişe verici olduğunu ifade ederek, evde karantina altında olan kimi pozitif vakaların da yatışlarının yapılamadını dile getirdi.

“HER AN GOL YİYEBİLİRİZ”

Özgöçmen, pandemi döneminde alınan önlemleri görmezden gelmediklerini ancak içinde bulunduğumuz koşulları çok daha iyi bir noktaya gelinebileceği konusunda eleştirilerini yaptıklarını kaydederek şu anda salgınla berabere gittiğimizi ancak her an gol yememizin muhtemel olduğunu söyledi.

“SAĞLIK, SİYASETE KURBAN GİTTİ”

Sağlık çalışanları olarak bu mücadelenin içinde olduklarını söyleyen Özgöçmen, devletten tek taleplerinin savaşabilecek alt yapı hazırlıklarının tamamlanması olduğunu ancak bunun da yerine getirilmeden kapıların açıldığını ifade etti. Sağlık alanında verilen tüm hizmetin sevgiyle yapıldığını ancak hükümetten de beklentilerinin karşılanması gerektiğini kaydeden Özgöçmen, tüm bu yaşananları siyasete sağlığa kurban etmek olarak yorumladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75