banner6

Özgür: Türkiye'nin Kıbrıs'taki gücüne tapanlar var

banner37

Maliye eski Bakanı ve CTP Milletvekili Birikim Özgür, kişisel Sosyal medya hesabından imzalanan protokollerle ilgili yaptığı açıklamaları eleştirilenlere yanıt verdi.

Özgür: Türkiye'nin Kıbrıs'taki gücüne tapanlar var
banner151

Özgür açıklamasında, üzerlerine düşenleri tam yapmayı savunmakla mükellef olduklarına işaret ederek, aksi halde yaklaşımlarından taviz verileceğini ifade etti.

Özgür’ün açıklaması şöyle:

“Türkiye ile KKTC üçer yıllık protokoller imzalıyor. Kıbrıslı Türkler taahhütlerini yerine getirmeyince "yanlış yapıyoruz, Türkiye taahhütlerini yerine getirirken biz getirmiyoruz ve Türkiye'yi kandırmış oluyoruz" deyince mutlu olan bazı insanlar, Türkiye reform destek ödeneğindeki kaynakları reform yapılmadığı halde kullandırdığı vakit "reformlar için bizi yüreklendirmiyorsunuz, güven vermiyorsunuz" denildiğinde kızıyor. Niye?

Çünkü dertleri üzüm yemek değil. Davaları karşılıklı taahhütlere bağlı sağlıklı bir ilişki biçimi değil. Aslında Türkiye'yi ve Türkiye'nin buradaki "gücünü" seviyorlar ve bu güce tapıyorlar.

Biz ise iyi ilişkiler için gerekli uyarıları yapmakla ve bu ilişki bağlamında üzerimize düşenleri tam yapmayı savunmakla mükellefiz. Aksi halde "böyle gelmiş böyle gitmemeli" yaklaşımından taviz vermiş olacağız ki bu bize yakışmaz...”

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 13:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110