Özgür ve Miroğlu bugün anılıyor

banner37

Ülke siyasetinde büyük izler bırakan merhum politikacılar için bugün mezarları başında anma töreni düzenleniyor

Özgür ve Miroğlu bugün anılıyor
banner99

Merhum politikacılar Özker Özgür ve Dr. Salih Miroğlu 13’üncü ölüm yıldönümlerinde bugün anılıyor.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) kurucularından olan Özker Özgür ve merhum eşi Zehra Özgür için Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki mezarları başında saat 09.30’da anma töreni yapılacak.

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) eski Genel Sekreteri, Bakan ve Milletvekilli Dr. Salih Miroğlu için düzenlenen anma töreni ise saat 10.30'da başlayacak.
   Ayrıca, Özker Özgür’ün 13’üncü, eşi Zehra Özgür’ün ise 10’uncu ölüm yıl dönümleri nedeniyle bu akşam piyano resitali de düzenleniyor. Eser Öktem’in vereceği piyano resitali, saat 19.00’da Naci Talat Barış ve Dostluk Evi’nde yer alacak.
 

Tatar: Sevincimiz ve kederimiz ortaktır

  
UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, eski bakan ve milletvekillerinden Salih Miroğlu ile Özker Özgür’ün 13’üncü ölüm yıldönümleri nedeniyle mesaj yayımladı.
   Ersin Tatar, yayımladığı mesajda, pek çok kişinin ifade ettiği üzere, KKTC’nin en büyük, en eski iki siyasal partisinin iki değerli evladını aynı gün anıyor olmanın üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir tesadüf olduğunu söyledi.
   Tatar, “Açıkça ortadadır ki, bizlerin, sevinci de, kederi de, kaderi de ortaktır” diyerek, yapılması gerekenin, bazı ayrılıkları zenginlik sayarak, binlerce ortak yön olduğunun bilinci içinde, halk, vatan, ve devlet söz konusu olduğunda birleşmek olduğunu vurguladı.

banner134
   Tatar, ölümlerinin 13’üncü yıldönümünde Miroğlu ve Özgür’e bir kez daha Allah’tan rahmet dileyerek, aziz hatıraları önünde saygı ile eğildiğini söyledi.
   Tatar mesajında şunları kaydetti:
   “Salih Miroğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin, Kıbrıs Türk toplumuna mal olmuş önemli bir değeri idi. Herkes onu, gençlerle kaynaşması, onlara ve spora verdiği hizmetler, entelektüel birikimi, parti yönetimi ile bütünleşmesi, birleştirici karakteri ile tanıdı, sevdi.
   UBP Genel Başkanı olmaya çok yakınken, genç denilebilecek yaşta, ebediyete göç eden Salih Miroğlu geride çok güzel anılar ve örnek alınabilecek bir siyaset adamı profili bıraktı. UBP camiası eski Genel Sekreteri Salih Miroğlu’nu hiç unutmadı, unutmayacak.
   Cumhuriyetçi Türk Partisi eski Genel Başkanı Özker Özgür bizlerden çok farklı görüşler ortaya koyan bir siyaset adamı idi ama o da, dürüstlüğü, bilge kişiliği ile ülkemize önemli hizmetler veren bir şahsiyet olarak unutulmazlar arasındaki yerini aldı.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75