Özgüren, sevenlerini üzdü

banner37

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde bir süreden beri tedavi gören ve dün sabah hayatını kaybeden deneyimli spor yazarı ve BRTK spor servisi çalışanı Raif Özgüren, son yolculuğuna uğurlandı

Özgüren, sevenlerini üzdü
banner90

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde bir süreden beri tedavi gören ve dün sabah hayatını kaybeden deneyimli spor yazarı ve BRTK Spor servisi çalışanı Raif Özgüren, İsmail Safa Camii’nde kılınan öğle namazının ardından gözyaşları arasında Lefkoşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Özgüren için ilk tören, uzun yıllar hizmet verdiği BRTK’da düzenlendi.

Raif Özgüren’in cenaze törenine Cumhuriyet Meclisi Yardımcısı Zorlu Töre, UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, spor ve basın camiasından meslektaşlarının yanı sıra ailesi ve çalışma arkadaşları katıldı.

Uzun süredir kalp problemi ile mücadele eden ve kalp nakli yapılması beklenen Raif Özgüren, tedavi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, doğum günü olan 18 Aralık gecesi solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakım servisine kaldırıldı ve dün sabahın erken saatlerinde hayatını kaybetti.

“Onun çıkışını beklerken, ölüm haberini aldık”

BRTK’daki törende konuşan mesai arkadaşı ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben, Özgüren’in kaybından duyulan üzüntüsünü ifade etti.

Hastaneden çıkışını beklerken, ölüm haberini almanın herkesi derinden etkilediğini belirten Oben, “Raif Özgüren, çok çalışkan bir kişiydi. Sevdiğine, dostuna çok değer veren bir arkadaşımızdı. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

“Hep güzel şeylerle anılacak”

banner9
Törende Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Aysu Basri Akter de bir konuşma yaptı.

Akter, her ölümün elbette çok erken bir ölüm olduğunu belirterek, “Ama Raif abinin ölümü; rahatsızlığı çok kanıksanmış olunmasına rağmen beklenmeyen bir ölüm oldu. Geride bıraktığı anılar çok güzel anılar ve hep güzel şeylerle anılacak. Biz de anısını yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Hepimizin başı sağolsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Özgüren, çalışma arkadaşları ve meslektaşlarının alkışları arasında karanfillerle BRTK’dan uğurlandı.

BRT Spor Servisi’nde muhabir ve programcı olarak hizmet veren 54 yaşındaki Raif Özgüren, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Genel Sekreteri olarak da görev yapıyordu. Özgüren, evli ve iki çocuk babasıydı.

Başbakanlık başsağlığı mesajı yayımladı

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü de, Raif Özgüren’in vefatı nedeniyle bir açıklama yayımladı ve “Sosyal yaşamı da dahil olmak üzere basın camiasında herkesin sevdiği, basın emekçisi merhum Raif Özgüren’in vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Yokluğu her zaman hissedilecek olan merhuma Allah’tan rahmet, yaslı ailesine ve tüm basın camiasına metanet ve başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verdi.

Dış Basın Birliği, başsağlığı diledi

Dış Basın Birliği, Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar hizmet eden Raif Özgüren’in vefatının kendilerini derinden üzdüğünü duyurdu.

Dış Basın Birliği Özgüren’in vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, Özgüren’e Allah’tan rahmet, yaslı ailesi ve tüm basın camiasına başsağlığı diledi.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Özgüren, yaşamı boyunca her zaman sevilen, değer verilen çok değerli bir kişi olarak hafızalarımızda yer alacaktır. Onun anısını yaşatmak adına birliğimiz, üzerine düşen görevi her zaman yerine getirecektir.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108